Officieel: Atlético Madrid verlost Koeman van Suárez
198 goalsLuis Suárez (33) verruilt FC Barcelona voor Atlético Madrid. De club van trainer Diego Simeone betaalt in totaal 6 miljoen euro voor de voormalig spits van FC Groningen, Ajax en Liverpool.
Suárez verliet vanmiddag huilend het trainingscomplex van Barcelona. Hij had nog een doorlopend contract tot medio volgend jaar. FC Barcelona zal op donderdag officieel afscheid nemen van Suárez. Daarna volgt nog een persconferentie.
Na zijn komst in Camp Nou in 2014 raakten de oud-Ajacied en zijn gezin zeer goed bevriend met sterspeler en buurman Lionel Messi en diens familie. Suárez wilde mede daarom ook helemaal niet weg bij Barcelona, maar de nieuwe trainer Ronald Koeman was onverbiddelijk: hij had Suárez niet meer nodig.
Suárez won met Barcelona dertien hoofdprijzen, waaronder de Champions League in 2015, de wereldbeker en vier Spaanse titels. De spits uit Salto was in 283 wedstrijden voor FC Barcelona goed voor 198 goals en 109 assists, waarmee de Uruguayaan alleen Lionel Messi (634 goals) en César Rodríguez (232 goals) voor zich moet dulden op de all-time topscorerslijst van de Catalaanse club. Suárez scoorde de afgelopen zes jaar elf keer in achttien duels tegen Atlético Madrid, maar mag nu een aanvalsduo gaan vormen met Diego Costa. Atlético liet eerder deze week de Spaanse spits Álvaro Morata al op huurbasis naar Juventus gaan.
Suárez hoopte vorige week ook nog op een verhuizing naar Juventus. Die transfer ging echter niet door, waarschijnlijk ook omdat hij zou hebben gefraudeerd bij het Italiaanse taalexamen vorige week op de universiteit in Perugia.
Atlético Madrid begint zondag (16.00 uur) aan het nieuwe seizoen met de thuiswedstrijd tegen Granada. FC Barcelona speelt zondagavond (21.00 uur) thuis tegen Villarreal bij het officiele debuut van Ronald Koeman, die zijn drie oefenduels wist te winnen tegen Gimnàstic de Tarragona, Girona en Elche. Op 22 november staan FC Barcelona en Atlético Madrid pas tegenover elkaar in La Liga.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUMKijk op voetbal
Keuken Kampioen Divisie wéér springplank met Mats Wieffer en Johan Bakayoko
Onze voetbalexpert Maarten Wijffels verkeert als jeugdspeler en journalist al bijna een leven lang in het Nederlandse profvoetbal. In Kijk op oetbal signaleert hij de laatste trends, ontwikkelingen en andere opmerkelijke zaken op de velden van wereldsport nummer 1. Vandaag: over de eerste divisie, ook kraamkamer voor nationale teams. -
PREMIUMVideo
Beter dan Cruijff en Ronaldinho: dit gaat Koeman missen aan Suárez
Luis Suárez (33) is een van de grote namen van wie Barcelona-trainer Ronald Koeman afscheid gaat nemen. Daarmee zegt de Nederlandse coach een clublegende de wacht aan. Wat gaat Koeman het komende seizoen missen met de Uruguayaanse aanvaller? -
Topzwemmer Adam Peaty kondigt pauze aan: ‘Ik ben moe en niet mezelf’
Adam Peaty zwemt voorlopig geen wedstrijden. De drievoudig olympisch kampioen laat in een openhartig statement op sociale media weten te kampen met mentale problemen en daarom een pauze in lassen. De 28-jarige Brit won op de Spelen van Tokio onder meer goud op de 100 meter schoolslag door in een rechtstreeks duel de Nederlander Arno Kamminga (zilver) te verslaan.
-
Maurice Steijn gaat contract bij Sparta verlengen, maar ziet al twee basisspelers afhaken
Linksback Mica Pinto (29) lijkt Sparta in de zomer transfervrij te verlaten. Een hernieuwde aanbieding van de Rotterdammers is door de Luxemburgs international en zijn management niet geaccepteerd, meldt de club. Daarmee lijkt na Adil Auassar (36), die na dit seizoen stopt, opnieuw een basisspeler op weg naar de uitgang.Rotterdam -
-
-
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Met video
Marketingstunt of echte tranen? Neymar verliest één miljoen euro bij poker en gaat viraal
Eén miljoen euro verliezen. Dan baal je. Zelfs als je Neymar heet en een flink salaris opstrijkt bij Paris Saint-Germain. Tijdens een avondje poker verloor de Braziliaanse voetbalvedette het enorme bedrag en zijn reactie werd via een livestream gevolgd door z’n vele volgers. Maar is het wel wat het lijkt? Volgens lokale media is er namelijk sprake van een marketingstunt.