Openingsrace eindigt voor Max Verstappen in koningsdrama, Charles Leclerc wint na knotsgekke slotfase
GP van BahreinEen nieuw tijdperk in de Formule 1 begon voor wereldkampioen Max Verstappen met een koningsdrama. Met nul WK-punten vanwege een late uitvalbeurt en het besef dat Ferrari nu de sterkste is. Vertrokken van poleposition hielp Ferrari-coureur Charles Leclerc de Scuderia aan de eerste zege in tweeënhalf jaar tijd.
Door Arjan Schouten
Zilver, toch jarenlang de kleur die Max Verstappen vooral in de gaten moest houden, is na een winter vol veranderingen rood geworden. Ferrari-rood. Een Grand Prix lang keek de Red Bull-coureur in Bahrein tegen de rode kont van Charles Leclerc aan, die ook al schuin voor hem op de startgrid stond, na de snelste kwalificatie. Tot drie keer toe schoot hij er even langs, net na de pitstops op vers rubber, maar even zo vaak had Leclerc meteen weer een antwoord.
Bekijk hier hoe Verstappen en Leclerc vochten om de koppositie
Na een late safety car dacht de wereldkampioen ongetwijfeld nog een ultieme kans te krijgen op een inhaalactie, maar na de herstart moest hij vooral Carlos Sainz van zich afhouden. En toen P2 wel zo’n beetje definitief het maximale leek, begon ook de RB18 nog te sputteren. ,,Wat is er aan de hand? Wat gebeurt er met mijn batterij?“, vroeg Verstappen in wanhoop over de boordradio, terwijl het tempo uit zijn wagen vloeide en de een na de ander hem inhaalde. Daar aan de pitmuur bleef een passend antwoord uit, maar werd hij wel gesommeerd met nog twee rondjes te gaan binnen te komen. Toen vervolgens ook Sergio Pérez zijn podiumplaats voorin nog in rook op zag gaan, was het koningsdrama voor Red Bull Racing compleet.
Zo kwam de race voor Verstappen voortijdig ten einde
Zo goed leken ze er voor te staan, na een vlekkeloze winter. Daar kwam al het besef dat Ferrari er minstens zo goed voor stond en dat liet de Scuderia wel zien met een 1-2’tje voor Leclerc en Sainz. ,,We wisten dat we een grote kans hadden als team, maar beter hadden we niet aan dit seizoen kunnen beginnen”, jubelde de Monegaskische winnaar, die zijn geluk niet op kon. ,,Wat is dit fijn voor het team, ik ben zo ongelofelijk gelukkig”, aldus Leclerc, die met Sainz aan de champagne mocht. ,,Ik ga niet liegen, dit was voor mij niet eens een eenvoudige dag met Max voor mijn neus. Maar opeens zag ik flitslichten achterop zijn auto, toen dacht ik: dit is mijn kans", voegde Sainz daar nog aan toe.
Dat nota bene Lewis Hamilton nog als derde het podium op mocht, gevolgd door George Russell zal pijn doen bij de formatie uit Milton Keynes. Helemaal nergens was de wereldkampioen bij de constructeurs, de enige Mercedes voorop was de zwarte safety car die na een fik bij Pierre Gasly wat rondjes draaide. Maar door de pech van Red Bull kwamen ze toch nog in de wedstrijd. ,,Heel onfortuinlijk voor Red Bull Racing”, vertelde Hamilton, die zijn gang naar het podium amper kon bevatten. ,,Dit was zo’n extreem lastige race voor mij, we hebben heel veel werk te doen. Ik had eigenlijk totaal geen tempo en dat draaien we echt niet zomaar even om. We hebben héél veel werk te doen.”
Zo kreeg de opener in Bahrein bijzonder veel stof tot napraten. Bij de winnaars en de verliezers. Maar saai was de aftrap van een nieuw tijdperk alvast niet. Verre van dat.
Leclerc wint, Ferrari juicht
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Podcast De Pacer | Tegenslag, terug op het rechte pad en taperen
Wat te doen als het tegenzit tijdens een marathonvoorbereiding? Welke keuzes maak je om weer de weg omhoog in te slaan? Hoe blijf je geduldig, hoe analyseer je waar de pijnpunten liggen en hoe wakker je het vuur weer aan als coach en atleet? -
PREMIUMmet video
Nu Sergio Pérez de enige concurrent lijkt van Max Verstappen, wil de Mexicaan geen tweede viool spelen
De strijd om de wereldtitel van 2023 lijkt er één te worden tussen teamgenoten Max Verstappen en Sergio Pérez. Aangezien de Mexicaan zich niet wil neerleggen bij een duidelijke rolverdeling binnen Red Bull, kan dat gevecht nog best smeuïg worden. ,,We mogen tegen elkaar racen en de beste finisht als eerste.’’
-
Goed nieuws uit de Heracles-ziekenboeg
Applaus bij de start van de training op Erve Asito. Niet vanwege een verjaardag of nieuw contract, maar vanwege de terugkeer op het trainingsveld. Hoofdrolspeler was maandagmiddag Sem Scheperman.Almelo -
-
-
Max Verstappen na late uitvalbeurt in Bahrein: ‘De auto was bijna niet te besturen’
De eerste Formule 1-race van het nieuwe seizoen draaide meteen uit op een spektakelstuk. Max Verstappen had zich na meerdere mislukte aanvallen bij leider Charles Leclerc al neergelegd bij de tweede plaats, toen hij drie rondes voor het einde plots uitviel en helemaal met lege handen stond. ,,Het kan zoiets kleins zijn waar je het kampioenschap op verliest.” -
Kylian Mbappé nieuwe aanvoerder Oranje-opponent Frankrijk, Kevin De Bruyne captain van België
Kylian Mbappé is door bondscoach Didier Deschamps benoemd tot aanvoerder van de Franse nationale ploeg. De aanvaller van Paris Saint-Germain neemt die rol over van doelman Hugo Lloris, die na het WK in Qatar is gestopt bij de nationale ploeg.