Pérez test positief op coronavirus en mist GP van Groot-Brittannië
Sergio Pérez doet komend weekend niet mee aan de Grote Prijs van Groot-Brittannië op Silverstone, zo is vanavond bekend gemaakt. De Mexicaan heeft positief getest op het coronavirus en zit in zelf-isolatie. Zeer waarschijnlijk mist hij ook de tweede grand prix op Silverstone, die een week later wordt verreden.
Pérez werd na zijn eerste test al in zelf-isolatie geplaatst. De Mexicaanse coureur van Racing Point onbrak tijdens de mediadag omdat zijn verplichte corona-test geen 'volledig doorslaggevend resultaat’ had opgeleverd. Pérez wachtte het resultaat van een tweede test in isolatie af. 's Avonds kreeg hij te horen dat het resultaat positief is, waardoor hij niet in actie kan komen in Engeland.
Het is de eerste keer sinds de herstart van het F1-seizoen dat een coureur positief test op het virus. Het is nog onduidelijk wie hem dit weekeinde vervangt bij Racing Point, maar vanwege de band van Racing Point met Mercedes zouden Esteban Guttierez en Stoffel Vandoorne als invaller kunnen fungeren.
Pérez staat in de WK-stand na drie races op de zesde plaats met 22 punten. De bolides van Racing Point behoren dankzij hun sterke Mercedes-motoren vooralsnog tot de subtop in de Formule 1. In het Verenigd Koninkrijk geldt bij een positieve coronatest een verplichte quarantaine van tien dagen. Dat zou betekenen dat Pérez ook een streep moet zetten door het raceweekend van een week later, dat ook plaatsvindt op Silverstone.
Contactonderzoek
Volgens de FIA is er inmiddels contactonderzoek gedaan. Iedereen die nauw contact heeft gehad met Pérez is in quarantaine geplaatst. Onduidelijk is om hoeveel mensen het gaat. ,,De procedures van de FIA en de Formule 1 hebben gezorgd voor een snelle beheersing van dit incident, dat geen grotere impact zal hebben op het evenement van dit weekeinde”, aldus de federatie.
Het Formule 1-seizoen is met maanden vertraging van start gegaan met een streng coronaprotocol. Iedereen op het circuit moet voldoen aan strenge veiligheids- en gezondheidseisen. Publiek is vooralsnog niet welkom bij de races.
Inmiddels is het solliciteren naar het stoeltje van Pérez al begonnen.
De F1 volg je live op Ziggo Sport
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Perez in isolatie na coronatest zonder resultaat
Sergio Perez is in isolatie gezet door de Formule 1, omdat bij de eerste coronatest voor aanvang van de Grand Prix van Groot-Brittannië geen duidelijk resultaat naar voren is gekomen. -
Roland Garros
Van de Zandschulp tegen Russische qualifier Kotov, Rus tegen Rybakina
Botic van de Zandschulp begint op Roland Garros tegen de qualifier Pavel Kotov uit Rusland. De 23-jarige Kotov is de nummer 143 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat 29ste en is op het grandslamtoernooi in Parijs als 26ste geplaatst. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUMGroot interview
Jan Boskamp na drama kleinzoon: ‘Voetbal is een goede afleiding, maar voor persoonlijk verdriet werkt het niet’
Jan Boskamp (73) krabbelt langzaam overeind. In november vorig jaar stapte zijn kleinzoon van 19 uit het leven. Na de dood van zijn vrouw Jenny een tweede grote schok in het leven van de voormalig middenvelder van Feyenoord, RWDM en Oranje. Hugo Camps, analist van de Belgische krant Het Laatste Nieuws, zocht de geliefde voetbalanalist op voor een openhartig gesprek.
-
Lewis Hamilton kan weer lachen, Max Verstappen mist nog balans: ‘Moeten middenweg vinden’
Achtereenvolgens de derde en de vijfde tijd in de vrijdagtrainingen op het circuit van Barcelona, was een magere oogst voor Max Verstappen. De regerend wereldkampioen heeft na twee zeges het momentum, maar stond vandaag achter de Ferrari's en later ook de Mercedessen. ,,Het is duidelijk dat we over één ronde nog wat werk te doen hebben.” -
Podcast | Giro Etappe 13: Bellen met vluchter Julius van den Berg
Elke dag tijdens de Giro bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de etappe van de dag. Vandaag in de dertiende etappe opnieuw twee Nederlanders in de kopgroep: Pascal Eenkhoorn en Julius van den Berg. Thijs en Hidde bellen met Julius van den Berg en bespreken met hem de vlucht die het nog bijna haalde. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.