Räikkönen: Ik was een drankorgel
BlogOnze verslaggevers Arjan Schouten en Rik Spekenbrink volgen het Formule 1-circus op de voet. In blogs melden ze wat hen verbaast in de wereld van pk’s en glitter en glamour.
Door Arjan Schouten
Er is een biografie uit die u als Formule 1-fan maar rap moet gaan lezen. Nee, niet de zoveelste over Max Verstappen waar hij zelf niet aan meegewerkt heeft. Maar van Kimi Räikkönen. U weet wel, die Fin van Ferrari, die weinig zegt en nog minder wint, maar wel altijd op het podium staat en miljoenen verdiend. The Iceman, die soms meer fans lijkt te hebben dan Lewis Hamilton en Sebastian Vettel samen.
Wel nu, in zijn biografie, onlangs verschenen in het Fins, doet hij een boekje open over zichzelf. Het blijkt een heuse alcoholbiecht, zo ontdekte het Duitse Bild, die niet te beroerd waren om er met behulp van een woordenboek even in te duiken. Geen paniek, de Engelse en Duitse vertalingen volgen in oktober. Maar wat we op mogen maken uit de ontdekkingen die Bild deed, moet het bijna wel een bestseller worden. Bij Kimi Räikkönen was vroeger niet alleen de benzinetank vol, zo concludeert Bild terecht. In zijn biografie ‘De onbekende kant van Kimi Räikkönen’ bekent de coureur van Ferrari dat hij tussen 22 april 2012 en 8 mei 2012 liefst zestien dagen op rij beschonken was. Pas twee dagen voor hij vervolgens in Barcelona aan de start van de Spaanse GP moest verschijnen, was hij voor het eerst in een periode van tweeënhalve week weer nuchter. Die periode waarin hij dus dagenlang non-stop aan de fles zat begon na zijn tweede plaats in de GP van Bahrein, toen hij door de toenmalige Prins van het oliekoninkrijkje na de woestijnrace samen met een Finse vriend - de ijshockeyer Kimmo Pikkarainen - werd uitgenodigd voor een feestje. Na Bahrein ging het feest vrolijk verder in Italië, waar Pikkarainen destijds professioneel ijshockey speelde. Vervolgens in hun thuisland Finland. En daarna nog in de Zwitserse woonplaats van Kimi. Pas als de wereldkampioen van 2007 op dinsdag 8 mei weer het vliegtuig naar Barcelona neemt om pr-activiteiten voor werkgever Lotus te verrichten, stapt hij weer over op water.
Seizoen 2012 was het comeback-jaar in de koningsklasse van Räikkönen, die daarvoor twee seizoenen zijn geluk beproefde in het wereldkampioen voor rally-wagens. In Bahrein greep hij voor Lotus destijds weer zijn eerste podiumplaats sinds zijn comeback. De zestien dagen in permanente dronkenschap die daarop volgden, deerden hem overigens geenszins. In Barcelona eindigde hij als derde wederom op het podium.
De Ferrari-coureur, die later dit jaar 39 wordt, vertelt het allemaal openlijk in zijn biografie. Daarin staat dat wodka nog altijd zijn lievelingsdrankje is, maar ook dat hij momenteel prima zonder alcohol kan. The Iceman scheidde in 2014 na tien jaar huwelijk van voormalig Miss Scandinavië Jenni Dahlman. Daarna kreeg hij een relatie met het Finse fitness- en ondergoedmodel Miittu Virtanen, met wie hij in 2016 trouwde in het Italiaanse Siena. De twee hebben een zoontje van drie: Robin. En vorig jaar werd een dochtertje geboren: Rianna Angelia.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Formule 1
Podcast 'Pit Stop' blikt vooruit op de GP van België
AD.nl doet de komende dagen uitgebreid verslag van de verrichtingen van Max Verstappen op het circuit van Spa-Francorchamps. Arjan Schouten en Tim Engelen bespreken het raceweekend en het nieuws van de afgelopen weken in de podcast van 'Pit Stop'. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Heracles Almelo is kansloos tegen Excelsior en degradeert na 17 jaar uit eredivisie
Na zeventien seizoenen is er een einde gekomen aan het verblijf van Heracles in de eredivisie. De Almelose club verloor zaterdagavond in eigen huis ook de tweede wedstrijd tegen Excelsior in de play-offs: 1-3. De degradatie naar de Keuken Kampioen Divisie, die al een tijd dreigend boven de stad hing, is de bittere werkelijkheid. -
'Er is werk aan de winkel'
Wat is er nog mogelijk voor Max Verstappen in Spa, waar hij vanmiddag als zevende van de startgrid rijdt? ,,Voor een podium moet nog wel wat gebeuren, maar ik ga er proberen het beste van te maken.'' -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
24 jaar na Jos eindigt nu zoon Max als derde in Spa
Bij zijn vierde optreden op 'thuisomloop' Spa-Francorchamps schonk Max Verstappen zijn tienduizenden oranje uitgedoste Nederlandse fans voor het eerst in de Ardennen een podiumplaats: derde achter Sebastian Vettel en Lewis Hamilton. In navolging van pa Jos, die hem in 1994 voorging. -
PREMIUM
Oranje, bekerfinale en nét geen Champions League voor Mark Flekken: ‘Snap dat mensen niet wisten wie ik was’
Voor Mark Flekken was het seizoen een achtbaan. Debuterend in Oranje, met SC Freiburg een ticket voor de Europa League gepakt en vandaag de kans om de Duitse beker tegen Red Bull Leipzig te pakken in Berlijn.