Red Bull akkoord met Honda over overname motor
Red Bull heeft een akkoord bereikt met Honda om na volgend seizoen de krachtbron van de Japanse motorfabrikant te blijven gebruiken. De Oostenrijkse renstal zal dan in de eigen fabriek in Engeland de motoren onderhouden, zegt topman Helmut Marko van de Formule 1-renstal van Max Verstappen.
Delen per e-mail
Er moet wel aan een belangrijke voorwaarde zijn voldaan om de deal met Honda te laten doorgaan. De internationale autosportfederatie FIA moet de motorreglementen zodanig aanpassen, dat er vanaf de eerste race in 2022 een verbod op het doorontwikkelen van de huidige V6 turbo-hybride motoren van kracht is. “Daarvoor willen we zo snel mogelijk schriftelijk bewijs zien.”
Honda stapt na 2021 uit de Formule 1 en dat betekent dat Red Bull op zoek moet naar een vervangende motor. Het team van Verstappen sprak al eerder de voorkeur uit om in eigen beheer verder te gaan met de motor van Honda, in plaats van klant worden bij een van de andere motorleveranciers in de koningsklasse van de autosport: Mercedes, Ferrari en Renault.
,,Tussen Honda en Red Bull is alles rond, maar het is pas echt in orde als de bevriezing van de motorontwikkeling erdoor is. We verwachten volgende week een antwoord als de F1-commissie van de FIA een stemming houdt over het voorstel”, aldus Marko.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMathieu van der Poel
Alles stond op die ene foto: de kracht, de macht en de controle
De handdoeken. Het tafelkleed. En iets roods: een rok misschien, of een jurk die de hele winter tussen de mottenballen in de kast heeft gehangen. Op de vierde verdieping heeft iemand de was opgehangen alsof het zomaar een zaterdag is. Alsof er vandaag geen renners en rensters door de straat fietsen, alsof er geen helikopters boven Siena hangen, alsof er verderop geen fotografen staan die allemaal dat ene plaatje van die ene renner willen maken. -
PREMIUM
Help, de lijnrechter sterft uit: ‘We horen bij de charme van de sport’
Om zo min mogelijk volk op de baan te hebben, wordt deze week in Ahoy gespeeld zonder lijnrechters. Los van corona haalt de technologie het mensenwerk in. ,,De kick is die ene bal die een millimeter uit is goed te zien.” -
Rapportcijfers
Scorende Toornstra blinkt uit bij Feyenoord, dramatisch optreden Verrips en Pachonik
Jens Toornstra was de grote man bij Feyenoord tijdens de grote zege op VVV. Hij kreeg met een 8 het hoogste cijfer van het weekeinde. Dat cijfer was ook weggelegd voor het Vitesse-duo Rasmussen en Dasa. Zij zorgden voor de belangrijke winst op concurrent AZ. -
video
PEC Zwolle-supporters zetten afrit bij Almelo onder blauw-witte rook in aanloop naar duel tegen Heracles
ALMELO - De aanwezigheid van publiek is vanwege corona niet toegestaan bij de provinciale derby tussen Heracles en PEC Zwolle. Toch is er een groep supporters uit Zwolle zondag afgereisd naar Almelo om hun ploeg te steunen. -
Volleybalsters Apollo 8 beginnen aan kampioenspoule met zege op Regio Zwolle
Apollo 8 is met een zege aan de kampioenspoule begonnen. De volleybalsters van de Bornse eredivisionist versloegen zaterdagmiddag in eigen huis Regio Zwolle met 3-0.
-
Van den Brom ziet Genk tien man Cercle Brugge verslaan
Coach John van den Brom heeft met Genk de derde opeenvolgende zege geboekt. De thuiswedstrijd tegen degradatiekandidaat Cercle Brugge eindigde in 2-0. -
31 spelers
Stekelenburg en St. Juste in voorselectie Oranje voor WK-kwalificatieduels
Bondscoach Frank de Boer heeft routinier Maarten Stekelenburg (38) en nieuwkomer Jeremiah St. Juste (24) opgenomen in zijn eerste voorselectie van dit jaar. Oranje speelt eind deze maand de eerste kwalificatieduels voor het WK 2022 in Qatar. Turkije (uit), Letland (thuis) en Gibraltar (uit) zijn de eerste drie tegenstanders. -
Samenvatting
Hockeysters winnen in Pro League opnieuw van Duitsland, mannen verliezen wederom
De Nederlandse hockeysters hebben in de Pro League Duitsland voor de tweede keer dit weekend verslagen. Na de 2-1 van gisteren werd het vanmiddag 3-0 in het Wagener Stadion.