Verstappen na tweede plek in Bahrein zeer kritisch op team en Albon
Hamilton wint weerMax Verstappen was niet tevreden na zijn tweede plaats in de Grand Prix van Bahrein. De Nederlander eindigde achter Lewis Hamilton en had niet het gevoel dat er qua eindklassering meer in had gezeten, maar desondanks was hij kritisch op zijn team en ploeggenoot Alexander Albon.
Delen per e-mail
,,Ik vond ons vandaag niet scherp met de strategie", zei Verstappen tegenover Ziggo Sport. ,,Tijdens de eerste run hadden we eerder naar binnen moeten gaan. Mercedes ging nu als eerste, waardoor ze twee seconden pakten op ons. Toen moesten we naar de harde band en dat ging goed.”
Toch ging het vervolgens mis, want een pitstop van Verstappen duurde ruim vijf seconden. Een zeldzaamheid bij Red Bull Racing. We hadden een langzame pitstop en daarna een pitstop die ik niet helemaal snap, zo laat. We hadden de snelste ronde al en we hadden al een rode vlag gehad, ik snap niet waarom we die derde stop hebben gedaan. Ik zeg niet dat we Hamilton anders verslagen hadden, maar we hadden het als team beter kunnen doen qua strategie.”
Dat ploeggenoot Albon door de late problemen van Sergio Pérez als derde eindigde, zorgde ook niet voor veel blijdschap bij Verstappen. ,,Daar kan ik duidelijk over zijn. Hij rijdt 40 seconden achter zijn teamgenoot, dus dat is niet heel goed toch? Dat mag ik toch gewoon eerlijk zeggen? Het is natuurlijk een mazzeltje ook door het uitvallen van Pérez, maar voor Alex is het wel mooi dat hij op het podium eindigt.”
Crash Grosjean
Verstappen kwam ook nog even terug op de horrorcrash van Romain Grosjean, die vlak na de start uitviel en ontsnapte aan ernstige verwondingen. ,,Dat was niet normaal. Romain heeft echt geluk gehad. Dan zie je hoe sterk Formule 1-auto’s zijn. Ik was geen voorstander van de halo omdat het lelijk is, maar vandaag heeft het iemands leven gered. Voor de veiligheid is het dus heel goed.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dolend Willem II zet trainer Adrie Koster op straat
Adrie Koster is niet langer de trainer van Willem II. Na aanhoudende slechte resultaten heeft de clubleiding ingegrepen. Willem II staat op de voorlaatste plaats in de eredivisie met tien punten uit achttien duels. Van de laatste vijftien competitiewedstrijden wonnen de Tricolores er slechts één. -
Samenvatting
Onmachtig ADO met ruime cijfers onderuit bij FC Groningen
Het zijn zware tijden voor Ruud Brood en ADO. In verliespunten zakten de Hagenaars vanavond onder de rode streep na een kansloze nederlaag van 3-0 in en tegen Groningen. De ploeg van trainer Danny Buijs had in eigen huis helemaal niets te duchten van ADO Den Haag, dat slechts één keer op doel schoot: 3-0. -
Super Januari
‘Verbazingwekkend hoe goed AZ het doet in topduels’
Het is Super Januari, een maand vol topduels in de eredivisie. Elke aflevering vertelt een clubicoon over verwachtingen, teleurstelling of euforie bij Feyenoord, Ajax, PSV of AZ. Vandaag: Barry Opdam over Ajax. -
Samenvatting
Hamilton wint in Bahrein voor Verstappen, race overschaduwd door horrorcrash Grosjean
De Grote Prijs van Bahrein is gewonnen door Lewis Hamilton. Max Verstappen werd tweede en boekte zijn eerste podiumplek in de woestijnstaat. Zijn teamgenoot Alexander Albon eindigde als derde. Maar de race zal het geheugen ingaan als het wonder van Romain Grosjean. De Fransman overleefde een ongekend zware crash. -
Samenvatting
Manchester City maakt indruk en lost stadgenoot United af als koploper
Manchester City heeft stadgenoot Manchester United afgelost als koploper in de Premier League. Dat deed de ploeg van coach Pep Guardiola met een klinkende zege. Degradatiekandidaat West Bromwich Albion moest er op eigen veld met 0-5 aan geloven.
-
Van werkweigering tot een ander shirt dragen: de manieren waarop je een transfer kunt forceren
Wat hebben Klaas-Jan Huntelaar, Luis Suárez, Frank en Ronald de Boer, Lionel Messi, Steven Bergwijn, Virgil van Dijk en Didier Lamkel Zé gemeen? Ze probeerden op geheel eigen wijze een transfer te forceren. De opties op een rij. -
Arzani na 102 speelminuten alweer weg bij FC Utrecht
Daniel Arzani (22) werd als absoluut buitenkansje binnengehaald bij FC Utrecht, maar hij is na 102 officiële minuten in het shirt van het eerste elftal alweer vertrokken. Zijn werkgever Manchester City heeft hem teruggehaald en direct doorverhuurd aan het Deense Aarhus. -
Hengelose waterpoloër Winkelhorst wil toch met Oranje naar Tokio
De Hengelose waterpoloër Jorn Winkelhorst is toch weer inzetbaar voor het Nederlandse team, dat volgende maand gaat strijden voor een olympisch ticket. Eerder had de Twentse speler afscheid genomen van Oranje, uit onvrede over de aanpak van het nationale team.