‘Waar is Peng’-shirts alsnog toegestaan op Australian Open
Het is tennisfans bij de Australian Open alsnog toegestaan aandacht te vragen voor de situatie rond de Chinese tennisster Peng Shuai. Toernooidirecteur Craig Tiley staat het dragen van T-shirts met de opdruk Where is Peng Shuai (Waar is Peng Shuai) toe zolang de dragers zich “vreedzaam gedragen”.
Afgelopen weekeinde bleken bezoekers aan de Australian Open op last van beveiligers T-shirts en spandoeken te moeten verbergen met daarop de tekst over Peng, van wie in november een tijdje niets vernomen werd nadat ze online de voormalige Chinese vicepremier Zhang Gaoli had beschuldigd van seksueel misbruik. Het leidde tot wereldwijde ophef en zorgen over het welzijn van de 36-jarige tennisster, die inmiddels wel een paar keer opdook in Chinese media. Of ze in vrijheid leeft is nog steeds onduidelijk.
De ingreep van de beveiligers werd bekritiseerd, met name door oud-tennisster Martina Navratilova die de maatregel “zielig” noemde. ,,De Australische tennisbond capituleert hiermee op hun eigen grand slam voor de Chinese dictatuur, dat vind ik echt heel zwak.”
De bond zei zich te houden aan de al langer geldende regel dat er geen commerciële of politieke uitingen zijn toegestaan rond de tennisbanen, maar besloot de T-shirts alsnog toe te staan. ,,Zolang de dragers niet uit zijn op een rel maar zich vreedzaam gedragen”, aldus Tiley, die meende dat er sprake was van misinterpretatie door mensen die niet ter plekke waren. ,,Sommige mensen komen met grote spandoeken aan twee palen. Dat kunnen we niet toestaan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zlatan Ibrahimovic (41) vertrekt bij AC Milan, afscheid lekt uit door tekst op reclamebord
-
Met interview
Michael van Gerwen overtuigend naar kwartfinales US Darts Masters, Peter Wright en wereldkampioen Michael Smith naar huis
Een uitstekend begin voor Michael van Gerwen bij de US Darts Masters. Hij versloeg Jake Macmillan met 6-2 en komt in de kwartfinales opnieuw een Canadees tegen, Jim Long. De eerste ronde kende nog wel twee verrassingen in New York. -
Aryna Sabalenka slaat persconferenties over in Parijs: ‘Meer vragen over politiek dan over tennis’
Aryna Sabalenka heeft na het bereiken van de vierde ronde op Roland Garros de persconferentie overgeslagen. De nummer twee van de wereld uit Belarus voelde zich tijdens haar vorige perspraatje naar eigen zeggen niet veilig. -
PREMIUM
Waarom Jumbo voor Max Verstappen meer betekent dan vijf kleine letters: ‘Frits was degene die hem hielp’
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Verstappen domineert bij eerste vrije training in Barcelona
Red Bull Racing heeft bij het begin van het raceweekend in Barcelona direct duidelijk gemaakt hoe de verhoudingen momenteel liggen in de Formule 1. Tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen en zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez waren veel sneller dan de rest. Knap was ook de vierde rondetijd van Nyck de Vries van Scuderia AlphaTauri.