Australië wil Google en Facebook laten betalen voor nieuws
Australië heeft vrijdag een ontwerpwet onthuld waarmee het Google en Facebook wil dwingen nieuwsmedia te betalen voor het overnemen van hun berichten. Minister van Financiën Josh Frydenberg kondigde de ,,verplichte gedragscode’’ aan nadat achttien maanden onderhandelen tussen de nieuwsindustrie en de techbedrijven niets had opgeleverd.
Behalve betaling voor inhoud, behandelt de code kwesties als toegang tot gebruikersgegevens, transparantie over algoritmen en rangschikking van inhoud in nieuwsfeeds en zoekresultaten op de platforms.
,,Met deze veranderingen staat niets minder dan de toekomst van het Australische medialandschap op het spel’’, aldus Frydenberg op een persconferentie. De minister zei dat wetgeving die de code implementeert de komende weken in het parlement zal worden geïntroduceerd en ,,aanzienlijke boetes’’ zal bevatten die de technologiebedrijven honderden miljoenen dollars kunnen kosten.
Hoewel de code uiteindelijk van toepassing zou kunnen zijn op elk digitaal platform dat Australisch nieuws gebruikt, zei Frydenberg dat het zich in eerste instantie zou richten op Facebook en Google, twee van ’s werelds rijkste en machtigste bedrijven.
Het initiatief van Australië wordt wereldwijd nauwlettend gevolgd, aangezien nieuwsmedia overal ter wereld zien dat steeds meer onlineadvertentie-inkomsten naar Facebook, Google en andere grote technologiebedrijven gaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vierkante ogen: kun je beter naar een kleine tablet of een grote televisie kijken?
De gemiddelde Nederlander kijkt 5,5 uur per dag naar een scherm. Is dat slecht voor je ogen? En maakt het uit of je naar een tablet tuurt, of juist naar je grote televisie aan de andere kant van de ruimte? -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
video
Techbazen van Google, Amazon, Apple en Facebook onder vuur: ‘Wij zijn niet zo groot’
Zijn Amazon, Apple, Google en Facebook te machtig? Vier grote en steenrijke tech-baronnen verdedigen zich in het Amerikaans Congres tegen beschuldigingen van oneerlijk zakendoen. -
De digitale vrijmarkt op met Koningsdag? Zo vermijd je oplichters op Marktplaats
Voor je tweedehands waren hoef je allang niet meer te wachten op de vrijmarkt met Koningsdag, want online kun je ook het nodige halen. Maar dat is niet zonder risico: het internet wemelt van de oplichters die je met nepaanbiedingen geld afhandig proberen te maken. We geven een paar tips om dat te voorkomen.
-
Weer een kapot iPhone-snoertje: zo voorkom je het
Het is een van de grootste ergernissen bij smartphonegebruik; het stukgaan van oplaadkabels. Het lijkt bijna alsof de fabrikanten het erom doen. Hoe kun je dit (enigszins) voorkomen en waar moet je op letten bij het aanschaffen en bewaren van deze kabels? -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Samsung tweede
‘Huawei voor het eerst de grootste smartphonemaker ter wereld’
Volgens analistenbureau Canalys heeft de Chinese elektronicagigant Huawei in het tweede kwartaal van dit jaar meer smartphones geleverd dan Samsung. Daarmee is Huawei voor het eerst marktleider. De voorsprong zou vooral komen door de coronapandemie en is vermoedelijk niet blijvend.