Dit weten we over de vermeende iPad-app van WhatsApp
Alles wijst erop dat WhatsApp werkt aan een iPad-app, zodat je ook kunt chatten vanaf de tablet. We zetten op een rij wat er tot nu toe naar buiten is gekomen over de nieuwe software.
Chatdienst WhatsApp is al sinds de vroege smartphonedagen beschikbaar, maar heeft tot op heden geen app voor tablets gekregen. Wie op een iPad wil chatten, kan dat alleen door via omwegen op de webversie in te loggen. En dan ontbreken alsnog broodnodige functies zoals notificaties en reageert de interface slecht.
Een volwaardige iPad-app moet daar verandering in brengen. In een testversie van WhatsApp voor smartphones is al ondersteuning voor de nieuwe software toegevoegd, merkte geruchtensite WABetaInfo op Twitter op. Daarmee is de basis gelegd om de iPad-app wellicht al op korte termijn uit te brengen.
WhatsApp voor iPad wordt volwaardige app
Volgens WABetaInfo wordt de iPad-app van WhatsApp een volwaardige applicatie die je downloadt vanuit de App Store.
Twee jaar geleden lekten al beelden van hoe die applicatie er precies uit zal komen te zien. Aan de linkerzijde staat een lijst met gesprekken, die na een tik aan de rechterzijde wordt getoond. Daarmee is de app identiek aan veel andere chatapplicaties op de iPad, zoals iMessage en Telegram.
iPad-app werkt zonder tussenkomst van smartphone
De nieuwe app zal gebruikmaken van een nieuw inlogsysteem, waardoor je WhatsApp op de iPad gebruikt zonder dat je telefoon een directe verbinding hoeft te leggen. Dat kan met maximaal vier apparaten tegelijk.
Daarmee wijkt WhatsApp voor iPad af van bijvoorbeeld de desktop-app, die vereist dat je telefoon altijd met hetzelfde wifi-netwerk verbonden is.
Update voor iPhone-app
WhatsApp voor iPad wordt strikt gezien geen nieuwe app, maar een update voor de iPhone-applicatie. Deze wordt hierna universeel, waardoor hij tegelijkertijd op iPhone en iPad gezet kan worden.
Op het moment kunnen iPhone-apps vaak al op iPads worden geïnstalleerd, maar bij WhatsApp is dat nog niet mogelijk. De chatdienst wilde dit lange tijd weren omdat een simkaart vereist is. Hoewel er wel iPads met simkaartondersteuning bestaan, werken daar traditionele functies zoals bellen niet mee.
Android ook gepland
Volgens WABetaInfo staat er meer dan alleen een iPad-app gepland: op een later moment zal ook een variant worden gemaakt voor Android-tablets.
Nog niet duidelijk wanneer WhatsApp op iPad verschijnt
Eén ding is nog onduidelijk: de verschijningsdatum van de app. Gezien de link naar de app al in de huidige testsoftware verstopt zit, lijkt de ontwikkeling al vrij ver gevorderd. Een vermoeden dat wordt versterkt door de al veel eerder gelekte screenshots van een iPad-variant.
Maar gezien WhatsApp en Facebook zelf nog niets over hun iPad-plannen hebben gezegd, kan het ook nog lang duren. We weten het pas zeker zodra één van beide partijen iets officieel bekendmaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Italiaanse privacywaakhond blokkeert ChatGPT
AI-systeem ChatGPT wordt voorlopig verboden in Italië. Volgens de Italiaanse privacytoezichthouder Garante per la Protezione dei Dati Personali (GPDP) houdt OpenAI, het bedrijf achter het systeem, zich niet aan de regels voor vergaring van persoonsgegevens. -
Onze favoriete oordopjes en koptelefoons
We luisteren massaal muziek en podcasts zijn hot. Maar hoe bescherm je je oren het beste tijdens een luistersessie waarbij je niemand wil storen? Welke modellen van hoofdtelefoons zijn vriendelijk voor je gehoor? En kies je dan voor oordopjes of voor de klassieke koptelefoon? -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Google lanceert chatbot ‘Bard’ na enorm succes ChatGPT
Als we analisten mogen geloven is de artificieel intelligente chatbot ChatGPT van start-up OpenAI een enorm succes. Met honderd miljoen gebruikers twee maanden na lancering zou het de snelst groeiende internetapp voor consumenten ooit zijn. Dat zorgt voor zenuwen bij Google en dus maakt de technologiegigant een bocht: binnenkort is een gelijkaardige chatbot bruikbaar voor het brede publiek.
-
PREMIUM
Veilig belastingaangifte of andere zaken regelen? Op deze 3 manieren log je in met DigiD
De beveiliging van DigiD is opgeschroefd. Inloggen met alleen je gebruikersnaam en wachtwoord is er niet meer bij. Hoe krijg je dan de belastingaangifte toch op tijd de deur uit? -
-
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Dit zijn de beste fitness-apps voor je smartphone
Sporten doen we allang niet meer enkel in de sportschool. Zeker nu diverse fitnessapps steeds beter en uitgebreider worden. Dit zijn onze favorieten.