Belgisch kampioen Naesen voert driekleur door in fiets
Nationaal wielerkampioen Ramon Sinkeldam moet het doen met een summiere Nederlandse driekleur op zijn teamshirt, de Belgische kampioen Oliver Naesen pakt wel uit na zijn zege van zondag. Bij de Ronde van Frankrijk zal hij in de Belgische trui en op een speciale fiets in de Belgische kleuren zwart, geel en rood rondrijden.
Studio Brussel belde vandaag met de coureur van AG2R. De Belg, die niet op zijn mondje is gevallen, vertelde ronduit over hoeveel zin hij heeft in de Tour. ,,De fiets zal waarschijnlijk nog niet klaar zijn bij de 'Grand Depart' in Düsseldorf maar het komt in orde", zei Naesen over het gereedmaken van de racefiets.
Zondag ging Naesen zijn Belgische titel vieren in café 't Zolderken in Berlare. ,,Ik stond daar nog in mijn koerskledij. Ik had nog niet eens gedoucht. Het werd steeds kouder en ik solliciteerde naar een keelontsteking dus ben verstandig naar huis gegaan", flapte de 26-jarige Belg er nog uit op de Brusselse radio. ,,Gelukkig maar dat ik ben gegaan anders had ik daar nu gestaan."
En dat is volgens de uit Oostende afkomstige wielrenner maar goed ook want hij wil graag een touretappe winnen in de Belgische driekleur. ,,Daarvoor heb ik getraind en door de goede conditie heb ik nu de trui kunnen pakken en voel ik me top voor de Tour", aldus de ambitieuze Naesen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Met video
Duizenden fans en meevliegende F-16’s: Tourwinnaar Jonas Vingegaard krijgt heldenonthaal in Kopenhagen
Dat Jonas Vingegaard de Tour de France heeft gewonnen, leidde in Denemarken tot feestvreugde en speciale begeleiding van een privéjet. Twee F-16's van de Deense defensie escorteerden hem naar Kopenhagen, waar zo’n 25.000 wielerfans op hem wachten. -
PREMIUM
Sponsors Jumbo-Visma zien miljoeneninvesteringen beloond: ‘Maar dit is geen gekocht succes’
Het geel, het groen en de rood-witte bolletjestrui. Als sponsor van de Jumbo-Visma-wielerploeg kun je deze dagen maar beter niet kleurenblind zijn. Hoe kijken de belangrijkste geldschieters naar het belachelijk grote Toursucces? En maakt het wat uit dat de Tourwinnaar geen Nederlander is? -
Dit is het parkoers van Tour de France 2023: terugkeer op Puy de Dôme, loodzware Alpenritten en één tijdrit
De Tour de France kent volgend jaar voor het eerst sinds 1988 weer een aankomst op de Puy de Dôme. De gedoofde vulkaan in het Centraal-Massief wordt in het tweede weekeinde van de Tour beklommen. Het wordt de veertiende keer dat het Tourpeloton de 5,5 kilometer lange klim, met een gemiddeld stijgingspercentage van 10,3 procent, aandoet. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.
-
2
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
-
-
Fotoserie
Smaakmakers Jonas Vingegaard en Wout van Aert feestelijk onthaald op hoofdkantoor van Jumbo
De Deense Tourwinnaar Jonas Vingegaard en groenetruidrager Wout van Aert zijn vandaag feestelijk onthaald op het hoofdkantoor van supermarktketen Jumbo in Veghel. Het tweetal beleefde in het shirt van wielerploeg Jumbo-Visma een buitengewoon goede Tour de France. -
Fotoreeks | Peloton viert einde Tour de France: champagne voor Jumbo-Visma, Bettiol is fotograaf
De 21ste en laatste etappe in de Tour de France wordt traditioneel gebruikt door het peloton om te vieren dat de grootste wielerwedstrijd ter wereld erop zit. Na drie zware weken is het tijd voor lol. En natuurlijk champagne bij Jumbo-Visma. De Nederlandse ploeg pakt met Jonas Vingegaard de gele trui en de bolletjestrui en met Wout van Aert de groene trui. Bekijk hieronder mooiste foto's van de slotrit.