Contador: Parcours geschikt voor tactisch steekspel
Door het geringe aantal bergritten verwacht Alberto Contador een tactisch steekspel met zijn concurrenten. Dat zei de Spanjaard tijdens de persconferentie van zijn ploeg Trek-Segafredo.
De 34-jarige Spanjaard heeft zich optimaal voorbereid op zijn 9de Tour de France en zijn 16de grote ronde. ,,Ik heb net zulke benen als in 2014, dat is beter dan vorig jaar."
Contador heeft in het routeboek gezien dat relatief weinig bergritten en tijdritkilometers op het programma staan. ,,We komen amper in de Pyreneeën bijvoorbeeld. Ik denk dat de strijd tussen de favorieten open gaat zijn. Het klassement kan beslist worden door een tactisch steekspel."
Twee Nederlanders staan Contador de komende weken bij. Koen de Kort is de aangewezen persoon om hem ongeschonden door de vlakke ritten te piloteren. In de bergen moet Bauke Mollema zorgen dat Contador bij de favorieten blijft.
,,Ik ben heel blij met Mollema’’, zegt Contador die pas twee koersen met de Groninger reed. ,,We hebben vanochtend uitgebreid elkaar gesproken. Hij is heel gemotiveerd."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast | Tour de France Femmes etappe 3, de Terugblik: 'And the Oscar goes to... Annemiek van Vleuten’
Elke avond tijdens de Tour de France Femmes blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam terug op de etappe van de dag. Vandaag bellen ze met Annemiek van Vleuten. -
Podcast | Tour de France Femmes etappe 6, de Terugblik: ‘Vos heeft zoveel ruimte over op haar harde schijf’
Elke avond tijdens de Tour de France Femmes blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam terug op de etappe van de dag. Vandaag wint Vos in het geel haar tweede rit in de Tour, reden genoeg om uitgebreid op terug te blikken. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Met video
Jumbo-Visma wint Tour de France met Jonas Vingegaard, slotrit prooi voor Jasper Philipsen
Jumbo-Visma heeft de Tour de France gewonnen. De Deen Jonas Vingegaard bracht de gele trui veilig naar de Champs-Élysées in Parijs. De 21ste en laatste etappe was een prooi voor Jasper Philipsen. De Belg van Alpecin-Deceuninck was in de massasprint sneller dan Dylan Groenewegen (Team BikeExchange-Jayco). -
Podcast | Tour de France Femmes etappe 3, de Vooruitblik: 'Het is heel simpel, wegwezen!’
Elke ochtend tijdens de Tour de France Femmes (TDFF) blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam vooruit op de etappe van de dag.
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
-
-
met video
Wiebes sprint op Champs-Elysées naar historische zege en pakt eerste gele trui: ‘Dit is geweldig’
Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De renster van Team DSM sprintte op een afgeladen Champs-Elysees naar de zege én de eerste gele trui. Marianne Vos werd tweede. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.