Ja, ook jij hebt iets toe te voegen
EHBO voor ondernemersElke week beantwoordt coach Charlotte van ‘t Wout een vraag van een ondernemer. Deze keer: Een coach die ‘niet snapt waarom mensen voor mij zouden kiezen’.
Delen per e-mail
Ai, het stemmetje in je hoofd dat je helemaal gek van onzekerheid kan maken. Iedereen kent ‘m wel. Misschien heb je teveel gekeken naar concurrenten, misschien ben je teveel gefocust op wat er allemaal niet lukt of kritiek die je krijgt. Hoe dan ook: wees er zeker van dat zelfs de mensen waar jij tegenop kijkt, dat weer voelen bij mensen waar zij tegenop kijken.
Haal even diep adem en bedenk alvast één belangrijk ding: je doet dit allemaal voor jezelf. Dit leven. En specifiek: je onderneming. Ooit leek het JOU leuk om te beginnen met ondernemen, omdat je hoopte en verwachtte daarvan te groeien en er mooie dingen uit zou halen.
Probeer dus eerst dankbaar te worden voor de groei die je nu al hebt gemaakt. Kijk even terug naar het allereerste begin. Waarom ben jij dit bedrijf begonnen? Waar ligt jouw kracht? Waar ligt jouw lol? Herinner jezelf daaraan, en probeer weer plezier in je activiteiten terug te krijgen.
Ook al doet die ander het tienduizend keer beter en met meer succes, zij of hij is ook ooit begonnen.
Vervolgens is het goed te realiseren dat jouw unieke stem en gave nodig zijn in deze wereld. Misschien voeg jij wel net dat aspect toe wat ze bij een ander missen. Je kunt soms iets 100 keer horen, maar pas bij de 101ste keer klikt het. Misschien ben jij wel net die 101ste keer voor iemand. Daarom is het natuurlijk onzin dat jij niet iets kan aanbieden ‘wat al bestaat’.
En bedenk ook: ook al doet die ander het tienduizend keer beter en met meer succes, zij of hij is ook ooit begonnen. Om hetzelfde succes te krijgen, of om net zo goed te worden, moet je nou eenmaal eerst een weg afleggen. En als je mokkend bij het begin van de weg staat te kijken naar mensen die al véél verder zijn, kom je zelf ook niet op dat punt.
En de laatste optie is realistisch kijken of je écht hetzelfde aanbiedt. Want als je precies al je concurrenten aan het kopiëren bent, is dat natuurlijk ook niet zo handig. Is er iets wat je kunt veranderen aan je dienst? Kun je van doelgroep switchen? Zoek iets wat jouw uniek in de markt maakt. Zodat je voortaan bij een vergelijking met een concurrent kan zeggen: ‘Ja, het lijkt erop, maar wat ik héél anders doe is dit en dit aspect.’ Zo weten klanten ook duidelijk waarom ze naar jou toe moeten.
Hoe je je als ondernemer het beste kan onderscheiden zie je in deze video:
Lees de beste artikelen op het gebied van werk en carrière via onze wekelijkse nieuwsbrief! Volg Charlotte hier via Instagram.
Verder in het nieuws
-
Arbeidsparticipatie onder niet-westerse migranten stijgt flink
De arbeidsparticipatie onder personen met een niet-westerse migratieachtergrond is gestegen, meldt het CBS. In 2018 was 60,9 procent van deze groep aan het werk, bijna net zoveel als voor de crisis. Het gat met werkenden met een Nederlandse achtergrond blijft echter groot. Van hen heeft 69,1 procent werk. -
‘Ook vrouwelijke eigenschappen zijn nodig in een bedrijf’
Sinds 2013 geldt in Nederland een streefcijfer voor besturen en raden van commissarissen in grote bedrijven: minstens drie op de tien moet vrouw zijn. Maar al even lang wordt dat percentage niet gehaald. Waar ligt dat aan? Work-lifeplatform Intermediair vraagt het drie Nederlandse topvrouwen. -
Dit Nederlandse bedrijf doet het beter op Instagram dan Kim Kardashian
Kim Kardashian, Ariana Grande en Cristiano Ronaldo hebben het nakijken. Het account van het Nederlandse bedrijf 433 staat op de derde plek van Instagram-accounts met de meeste interacties. -
Dit zijn de beste plekken op de wereld om een baan te vinden
Wie in het buitenland wil werken, kan kiezen uit de hele wereld. Hoe maak je de beste keuze? HousingAnywhere stelde een lijst samen met de beste plekken in het buitenland om een baan te vinden. Opvallend is de aantrekkelijkheid van Duitsland. -
Vacature van de week Verstand van (bruids)mode? Winkel ‘Say Yes to the Dress’ zoekt nieuwe styliste
Zit jij steevast aan de buis gekluisterd bij het bruidsjurkenprogramma Say Yes to the Dress? En heb je ook nog ervaring in de fashionretail? Dan heeft bruidsmodewinkel Koonings in Deurne de baan voor jou. Ze zoeken een nieuwe styliste om bruiden aan hun droomjurk te helpen.
-
50 jaar minimumloon Familie Rijkens leeft van 1800 euro per maand. ‘Frisdrank koop ik niet meer’
Een fulltime baan tegen een minimumloon is anno 2019 goed voor 1615 euro bruto per maand. Dát er een absolute ondergrens is, is ter bescherming van de werknemer. Maar of het voldoende is om van rond te komen? -
Zo gebruik je lichaamstaal om jezelf beter te presenteren
Voel jij je weleens ongemakkelijk bij een presentatie of netwerkbijeenkomst? Let eens op je lichaamstaal, adviseert Denise Dechamps van Body Language Academy. Met deze gouden tips laat je een onuitwisbare indruk achter. -
PREMIUM
Camera's op werk ‘Ik heb wekenlang met ontblote borsten recht in beeld gezeten’
In de bus, aan de benzinepomp, bij de pinautomaat en ook vaak op de werkvloer: overal hangen camera’s. Toezicht is zo ingeburgerd dat je er misschien niet eens meer op let. Maar mag je werkgever je wel filmen, en mogen de beelden worden gebruikt voor, bijvoorbeeld, je functioneringsgesprek?