Recreatiesector in Tubbergen krijgt fikse boost: meer recreatiewoningen, grotere speelhal en ruimere visvijvers
GEESTEREN/REUTUM - Tubbergen wil meewerken aan diverse initiatieven om de sector Toerisme en Recreatie in de gemeente te versterken. Meer in het bijzonder: bouw recreatiewoningen en uitbreidingen bij Speeltuin Morskieft en De Broekbeke Visvijvers.
Bij De Herterij aan de Meijersweg 8 in het buitengebied van Geesteren worden zestien recreatiewoningen gebouwd. De benodigde wijziging van het bestemmingsplan ligt nog tot 3 mei ter inzage. Het initiatief van de stichting Fundatie voor Hervormden, dat in de gemeente Tubbergen het nodige vastgoed in bezit heeft, zou volgens de gemeente een prima economische ontwikkeling zijn. Bovendien wordt op de locatie al sinds 2004 verblijfsrecreatie aangeboden.
Volgens rentmeester Gerben Lugtenbelt van de stichting worden er twee type recreatiewoningen gebouwd. „Het is een mooi project. We gaan volgens een innovatief concept bouwen, de huizen zijn bijvoorbeeld klimaatneutraal.”
Camperplaats
De Broekbeke Visvijvers aan de Hardenbergerweg 145 tussen Geesteren en Langeveen staan ook aan de vooravond van een aantal vernieuwingen. De plannen omvatten een uitbreiding van de visvijvers en het horecapaviljoen op het terrein. Daarnaast wil het bedrijf graag een plek inrichten waar mensen hun camper kunnen parkeren. Ook aan deze plannen wil het college van de gemeente Tubbergen meewerken. Het voorstel om het bestemmingsplan aan te passen ligt nog zes weken ter inzage.
Indoorspeeltuin
Datzelfde geldt voor een uitbreiding bij de inmiddels 108-jarige Speeltuin Morskieft aan de Ootmarsumseweg in Reutum. Robert Morskieft vertelt dat de indoorspeeltuin wordt uitgebreid, de huidige accommodatie is volgens hem simpelweg te klein. Verder staat het college van Tubbergen ook positief tegenover de bouw van een extra berging bij het familiebedrijf.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
PREMIUM
In week vol uitersten promoveert trainer Peter Bokma met Reutum naar de tweede klasse
Reutum schrijft geschiedenis. Dankzij een 2-1 zege op Avanti Wilskracht mag de dorpsclub zich – voor het eerst in de historie – tweedeklasser noemen. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM
Nog minimaal één jaar langer wachten op een Twentse winnaar in Geesteren
GEESTEREN Al anderhalf decennium wordt er naar uitgekeken: de opvolger van Gerco Schröder, in 2007 de laatste regionale winnaar van het grootste springconcours in de eigen streek. Drie ruiters gingen dit jaar als potentiële kandidaat de ring in, maar het drietal verloor uiteindelijk in de Grote Prijs van CSI Twente in Geesteren. -
Festiball in Tubbergen: groter van opzet dan ooit met meer zand, meer velden en meer deelnemers
TUBBERGEN - Het Raadhuisplein in Tubbergen wordt deze week bedolven onder een lading zand, liefst 320 kuub om precies. Dat zand is nodig omdat de zevende editie van het evenement Festiball groter is dan ooit. Het gecombineerde muziek- en sportfestijn is komend weekeinde.
-
PREMIUMupdate
Varkenspest in Duitsland nu gevaarlijk dicht bij grens met Twente: ‘Nederland moet alert zijn’
De varkenspest in Duitsland is de grens met Nederland gevaarlijk dicht genaderd. Duitsland maakte zaterdag bekend dat er Afrikaanse varkenspest in aangetroffen bij een bedrijf in Emsland. Het Nederlandse ministerie van Landbouw bekijkt of er maatregelen nodig zijn. De Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit doet onderzoek. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Keuzestress aan vooravond Noaberfest in Almelo en Tubbergen vanwege groot cultureel aanbod
ALMELO/TUBBERGEN - Je verwacht het niet: een bigband bij een houtzagerij of het geluid van een didgeridoo bij een visvijver. Die verrassende combinaties vormen de rode draad van Noaberfest, het culturele festijn dat komend weekeinde op het programma staat in Almelo en Tubbergen.