Alistair Overeem en Badr Hari voltooien trilogie op 8 oktober in GelreDome in Arnhem
Het debuut van Alistair Overeem (42) bij kickboksorganisatie Glory is dan eindelijk écht in de maak. Op 8 oktober staat een ware vechtsportklassieker op het programma in Stadion Gelredome, als hij voor de derde keer in zijn carrière Badr Hari (37) treft in de ring. Naast dat evenement kondigt Glory er ook een aan in de zomer, waarop onder anderen Jamal Ben Saddik in actie komt tegen Benjamin Adegbuyi.
De 42-jarige Overeem moest zich eerder terugtrekken voor een gevecht met veelvoudig Glory-kampioen Rico Verhoeven door een blessure. Sindsdien is het wachten op de rentree van de vechtsportlegende, die al twee decennia actief is in kickboksen en mixed martial arts. In juni doet hij mee aan een showworstelevenement in Nottingham, maar in oktober gaat zijn Glory-debuut er dan eindelijk van komen. Hij is door matchmaker Robbie Timmers gekoppeld aan Badr Hari.
De 37-jarige Hari vocht voor het laatst op het uit de hand gelopen evenement in Hasselt eerder dit jaar. Zijn gevecht met de inmiddels ontslagen Arkadiusz Wrzosek werd nooit afgemaakt. Hari mag na jaren van droogte proberen om tegen Overeem eindelijk eens een Glory-zege neer te zetten. Hari en Overeem troffen elkaar in 2008 en 2009 al eens. Beiden versloegen elkaar een keer met een knock-out in de eerste ronde. Op 8 oktober voltooien Overeem en Hari hun trilogie op het evenement dat de naam COLLISION 4 draagt, zo is inmiddels ook bevestigd.
,,We zijn er trots op dat we dit uitzonderlijke gevecht op het grootste podium in de sport kunnen leveren”, zegt ceo Scott Rudmann. ,,Zowel Overeem als Hari heeft zijn erfenis op het spel staan in dit trilogiegevecht en het belooft een historische avond te worden.”
Glory 81
Voordat het zo ver is, vindt Glory 81 plaats in de zomer. Dat evenement wordt aangevoerd door Jamal Ben Saddik en Benjamin Adegbuyi. Ben Saddik zag zijn gevecht tegen Levi Rigters niet doorgaan in Hasselt door de rellen die uitbraken. Hij raakte daarna in de clinch met Glory over een volgend moment waarop de Belgische Marokkaan zou vechten.
,,We wilden Jamal na de teleurstelling in Hasselt zo snel mogelijk terug in de ring hebben”, verklaart ceo Scott Rudmann nu. ,,Dit gevecht tegen Benny is een rematch na wat er in 2018 gebeurde, toen Jamal hem knock-out sloeg in de finale van een achtmanstoernooi. Benny gelooft erin dat Jamal een makkelijkere weg naar de finale had en won omdat hij frisser was. Jamal op zijn beurt denkt dat hij van een ander niveau is en het er daarom makkelijk uit liet zien. Nu gaan we zien wie beter is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
Podcast met Remy Bonjasky | ‘Kickboksen is entertainment, dat moet je in persconferenties terugzien’
In onze vechtsportpodcast In de Ring bespreken voormalig K-1-wereldkampioen Remy Bonjasky en onze verslaggever Tim Reedijk de laatste stand van zaken. -
PREMIUM
Eindelijk een gevecht voor Tarik Khbabez: ‘Ik was echt boos en dat heb ik duidelijk gemaakt’
Luis Tavares, Artem Vakhitov, Jamal Ben Saddik, Antonio Plazibat. Een heel scala namen werd door Glory de laatste tijd voorgelegd aan Tarik Khbabez en om uiteenlopende redenen kwam het maar niet tot een gevecht. Nu knokt de 29-jarige Nederlandse Marokkaan op 14 mei tegen Plazibat. ,,Dit alles heeft me wel wat stress opgeleverd.” -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUM
Column Remy Bonjasky | Plazibat heeft ritme en slaat mensen neer, dan ben je een goede uitdager voor Rico
In zijn tweewekelijkse column bepleit voormalig kickbokskampioen Remy Bonjasky dat Antonio Plazibat dé man is voor een wereldtitelgevecht met Rico Verhoeven.
-
Met video
Antonio Plazibat slaat Tarik Khbabez knock-out en is klaar voor Rico Verhoeven: ‘Rico, waar ben je?’
Tarik Khbabez heeft het gevecht met de Kroaat Antonio Plazibat, tijdens het studio-evenement van Glory 80, verloren. Khbabez ging in de derde ronde knock-out. Een revanche voor de nederlaag tijdens Glory 78 kwam er dus niet voor de Nederlands-Marokkaanse kickbokser. Na afloop had Plazibat een belangrijke boodschap voor Rico Verhoeven: ‘Ricoooo, waar ben je?’ -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Zuid-Afrikaanse bokser overlijdt in ziekenhuis na gevecht tegen ‘onzichtbare’ tegenstander
Een akelig tafereel in Durban tijdens een bokswedstrijd. Simiso Buthelezi raakte de weg kwijt, moest de wedstrijd staken, ging met spoed naar het ziekenhuis, kreeg een hersenbloeding en overleed in zijn coma. Dat maken de Zuid-Afrikaanse boksbond en de familie vandaag bekend.