Onophoudelijke stroom mailtjes is te veel voor ons oerbrein: ‘Telkens een oei-gevoel’
Amper terug van vakantie en meteen heb je weer een overvolle inbox. Bij elke nieuwe mail slaat de schrik je om het hart. Als het maar geen dringend of vervelend bericht is. Herkenbaar? Hier komt die angst voor werkmailtjes vandaan en dit kun je eraan doen.
Als je na je vakantie je inbox weer opent, komt er waarschijnlijk een stortvloed aan mails over je heen. Veel werkende Nederlanders krijgen hier stress van. ‘Morgen weer werken na drie weken vakantie, nu al geen zin in die mailbox’, zegt een van de volgers van burn-outdeskundige Nienke Thurlings na een uitvraag op Instagram. Thurlings vroeg ook aan haar volgers of ze zich herkennen in de angst voor nieuwe werkmail of een ontplofte inbox. Bijna de helft is bekend met het gevoel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
PREMIUM
Waarom 1 mei in Nederland geen vrije dag is, maar in veel andere Europese landen wel
Geen grote optochten, militaire parades of zelfs een dag vrij. 1 mei - de Dag van de Arbeid - gaat hier stilletjes voorbij. Gek genoeg is de Amsterdamse beurs, hét symbool van het kapitalisme, vandaag wel gesloten. Dat was vroeger wel anders. -
PREMIUM
Werk vinden met een ‘apart’ uiterlijk: ‘Een aandeelhouder vond me niet representatief’
Paars haar, een neuspiercing, arm en nek vol tatoeages? Hoe je eruit ziet zou geen invloed mogen hebben op je carrièrekansen, maar in de praktijk worden werkzoekenden soms afgerekend op een niet-alledaags uiterlijk. Hoe ga je daar het beste mee om? -
PREMIUMSalaris
Shardha: ‘Op mijn 55e heb ik mijn schaapjes op het droge’
Hoeveel verdien je? Dat vragen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Shardha (55) werkt als centraliste in een particuliere meldkamer. Ze houdt alle alarmsystemen en camerabeelden in de gaten en belt met klanten wanneer een alarmsysteem in storing valt of getest moet worden. -
PREMIUM
Twentse profvoetballer Ninos Gouriye wordt witgoed-installateur: ‘Ga elke dag weer vrolijk aan de slag’
Bij XerxesDZB is Ninos Gouriye begonnen aan een tweede leven. De 32-jarige oud-profvoetballer van onder meer FC Twente en Heracles hervond het plezier in Rotterdam, na foute keuzes die het einde van zijn loopbaan inleidden.
-
Wat werkgevers niet snappen over werknemers uit generaties Y en Z
-
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.