Bang voor spinnen? Binnen 2,5 uur kun je van die angst af zijn
Dit zegt de wetenschapVan de zeshonderd spinnensoorten in Nederland is er niet één gevaarlijk voor mensen. Toch weten de kleine beestjes velen bang te maken. Hoe komt dat?
Acht spichtige pootjes die de huid kietelen en over de arm naar boven kruipen. De gedachte alleen al bezorgt veel Nederlanders een paniekaanval. Hoewel de meeste spinnen ongevaarlijk zijn, jagen ze een hoop mensen angst aan.
„Dat komt omdat we spinnen associëren met viezigheid”, verklaart Peter de Jong, hoogleraar experimentele psychopathologie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij doet onderzoek naar irrationele angsten, zoals spinnenfobie, en helpt mensen ervanaf te komen. „Ze laten slordige webben achter en verschuilen zich in stoffige ruimtes, zoals kelders en schuren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Australische politie rukt uit voor man die spin dood wenst
In de Australische stad Perth heeft een man met arachnofobie (angst voor spinnen) een bezoekje gekregen van de politie. De man was verbaal iets te hard tekeer gegaan tegen zijn achtpotige nachtmerrie. -
Een aai over de bol vinden honden en katten niet zo leuk als jij denkt
De hond gaat ervan kwispelen, de kat gaat ervan spinnen: aaien. Hoe komt dat? -
PREMIUMWetenschap
Van de Vikingen tot de Muppet Show: elke taal kent raadsels en geheimen
Elke taal, klein of groot, kent raadsels en geheimen. In Taalmysteries leggen taalkundigen met intrigerende verhalen er enkele tientallen van bloot. Van de eeuwenoude runeninscripties van de Vikingen tot en met het vreemde taaltje van de Zweedse kok uit de Muppet Show.
-
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
met video
Boeings ruimtevaartuig Starliner na twee mislukkingen op weg naar ISS
Boeing heeft donderdagavond zijn ruimtevaartuig Starliner succesvol gelanceerd. De Starliner vertrok om exact 18.54 uur lokale tijd van de lanceerbasis in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida voor een onbemande testvlucht naar het internationale ruimtestation ISS. Twee eerdere pogingen mislukten. -
PREMIUM
De oermens was niet zo primitief als hij altijd is afgeschilderd
Hoe is de menselijke beschaving ontstaan? We hebben allemaal wel een beeld: het begon met jagers en verzamelaars en toen…. Nu is er een boek uitgekomen waarin staat dat dit beeld helemaal niet klopt.