Voormalig school De Touwladder in Wierden voorlopig niet in de verkoop
VideoWIERDEN - De vroegere basisschool De Touwladder in Wierden gaat voorlopig nog niet in de verkoop. De politiek stak dinsdagavond een stokje voor het plan van burgemeester en wethouders.
Delen per e-mail
Het college van B en W kwam in de namiddag nog met aanvullende informatie op de proppen, nadat eerder op de dag overleg plaats had met een vertegenwoordiging van Columbus Junior. Die regionale organisatie heeft momenteel een buitenschoolse opvang (bso) in het gebouw aan de Schoolstraat ondergebracht.
Wanneer Columbus Junior bij de openbare veiling niet als hoogste bieder uit de bus komt en noodgedwongen moet verhuizen, heeft het een huisvestingsprobleem voor de omstreeks 100 kinderen van de bso Kajuit. Elders in het dorp is geen alternatieve plek voorhanden, met voldoende buitenruimte ( wettelijk 3 vierkante meter per kind). Columbus Junior wilde in eerder stadium al een marktconform bod doen op het pand van De Touwladder, maar daar wensten burgemeester en wethouders destijd niet over te praten.
Het werd vorige maand al duidelijk dat een raadsmeerderheid - bestaand uit de twee coalitiepartijen CDA en NEW - voorstander waren van een verkoop van De Touwladder. Op aansporing van NEW is bekeken of degene die met een marktconforme prijs én het beste plan van aanpak komt, het gebouw kan overnemen. De toelichting daarover kregen de fracties kort voor de raadsvergadering gemaild.
Voorman Kees van Dijk van de ChristenUnie noemde het voorstel nog niet rijp voor een beslissing door de raad. „We moeten wel goed doordacht een besluit kunnen nemen”, zei hij. Daarom werd het van de agenda gehaald.
Columbus Junior luidde eerder de noodklok. Bekijk de video:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twee Almeloërs en Wierdenaar opgepakt na inbraak in tankstation langs N36
ALMELO/WIERDEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag drie mannen aangehouden na een inbraak bij een tankstation langs de N36, tussen Almelo en Westerhaar. De mannen liepen tegen lamp bij een controle, toen er inbrekerswerktuig in hun bus werd aangetroffen. -
Bezwaar haalt niets uit tegen veranderen huisnummers in Wierden
WIERDEN - Het bezwaar van bewoners van vier bestaande woningen aan de Bongerd in Wierden, tegen het wijzigen van hun huisnummers, is door de gemeente afgewezen. -
Gemist? Vuurwerkgeweld in Almelo heeft grote consequenties & drugspand Vroomshoop blijft dicht
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben het in een overzicht op een rij gezet. Dit is het nieuws van donderdag 14 januari. -
Stokoud familiekiekje siert nu wand van pompstation in Wierden
WIERDEN - De foto ademt nostalgie. Rick Schasfoort en zijn vrouw Caroline kwamen via een tante in het bezit van een historisch familiekiekje, dat nu groot - 1.50 meter hoog, 3.00 meter breed - is afgedrukt in hun tankstation in Wierden. De foto, gemaakt rond 1950, siert de achterwand van de shop van Tankstation Schasfoort in de Nijverdalsestraat. -
Nog 3 maanden buffelen en dan is de Dorpsstraat in Enter helemaal klaar
ENTER - De werkzaamheden in de Enterse Dorpsstraat zijn maandag hervat. Projectleider Pim Mulder van de Enschede aannemer NTP verwacht dat de herinrichting eind maart klaar is.
-
Jaarwisseling verloopt extreem rustig in Wierden: ‘Weinig schade, denken we’
WIERDEN - Exacte bedragen zijn nog niet bekend, maar burgemeester Doret Tigchelaar schat in dat de kosten van vernielingen tijdens de jaarwisseling in de gemeente Wierden ditmaal erg laag uitpakken. -
In Enter en Wierden twee schapen gedood door een wolf, toont DNA-onderzoek aan
WIERDEN/ENTER - Een wolf doodde eind november 2020 twee schapen in de gemeente Wierden, één in het Reggedal bij Enter en één in Wierden. Dat toont onderzoek aan van de landelijke organisatie BIJ12, die de DNA-monsters van de dode dieren analyseerde. -
Crisis? Daar merkt deze specialist in zwembaden uit Wierden niks van
WIERDEN - Eigenaar Frank Oude Elberink (57) van ZwembadPlus B.V. hoopt rond de bouwvak zijn nieuwe pand op bedrijventerrein Weuste Noord bij Wierden te betrekken. In december werd bekend dat hij een perceel had gekocht aan de Vijverweg, nu is de akte getekend. Goed nieuws voor werkzoekenden: Oude Elberink, die de zaak nu nog alleen bestiert, heeft meer personeel nodig.