Argentinië kijkt al voorbij duel met Oranje: ‘In de halve finale wacht El Superclásico’
De voorkeur van Máxima, de blessure van Ángel Di María, de foto van Lionel Messi en zijn vrouw op Instagram en de aanstaande halve finale tegen Brazilië... Ook in Argentinië wordt reikhalzend uitgekeken naar de volgende wedstrijd van La Albiceleste, maar over het Nederlands elftal gaat het niet veel.
De Argentijnse sportkrant Olé pakt er nu al mee uit. Op 13 december is het mogelijk eindelijk weer zover. ‘El Superclásico’ op een WK. Voor het eerst sinds 1990 zouden Argentinië en Brazilië elkaar kunnen treffen op een mondiale eindronde. Daarvoor hoeft alleen nog maar afgerekend te worden met respectievelijk Nederland en Kroatië. ,,Dan zullen de vrienden Messi en Neymar elkaar treffen in wat al een soort finale is’’, aldus Olé. ,,Hoewel er aan de andere kant van het schema ook een aantal grootmachten azen op een plek in de eindstrijd.’’
Poll
De winnaar van Nederland - Argentinië wordt:
-
Nederland (70%)
-
Argentinië (30%)
Lionel Messi en Antonela Roccuzzo
Alles wat Messi doet krijgt veel aandacht in Argentijns media. La Nacion heeft veel aandacht voor een foto van Messi met zijn vrouw Antonela Roccuzzo op Instagram. De post verzamelde in razende vaart meer dan 15 miljoen likes, maar de krant zag iets opvallends. De foto is genomen op een vrije dag, toch draagt Messi de kleren van het nationale team: ,,Alsof hij al volledig in de focus zat voor de volgende wedstrijd.’’
De krant schrijft ook over Andries Noppert en omschrijft de doelman van Oranje als ‘een reus van 2.03 meter, die niet terugdeinst voor Messi en een paar jaar geleden bijna stopte met keepen omdat hij geen club had’.
Olé heeft een flink artikel over Louis van Gaal, die volgens de krant ‘aast op revanche voor de uitschakeling in 2014’. Er zijn complimenten voor de ‘oudste coach van het WK’, maar er wordt ook ingegaan op de problemen die de ‘strenge en obsessieve’ Van Gaal met Argentijnse spelers als Roman Riquelme en Ángel Di María heeft gehad. Di María, die onder de Nederlander speelde bij Manchester United, maar compleet mislukte in Engeland, omschreef Van Gaal al eens als ‘de slechtste coach die hij ook gehad heeft’.
Ángel Di María
Twijfels zijn er bij Argentinië vooral over Di María. De aanvaller van Juventus heeft te maken met overbelasting in zijn rechterbeen en het is nog onzeker of hij op tijd fit is voor het duel met Oranje. De 34-jarige aanvaller wil zelf dolgraag spelen, maar zou te horen hebben gekregen dat er ‘geen enkel risico’ wordt genomen.
Di María speelde al 127 interlands voor Argentinië, maar miste door blessures eerder de halve finales en de finale van het WK 2014 en de finale van de Copa América van 2015.
Máxima
Ook koningin Máxima krijgt natuurlijk flink wat aandacht in de Argentijnse media. De geboren Argentijnse liet gisteren immers weten dat zij vrijdag voor Nederland zal juichen. ,,Het blijft een ongemakkelijke keuze’’, aldus Olé. De krant Clárin haalt er de Olympische Spelen van 2016 bij, toen er flink wat controverse ontstond omdat Máxima juichte toen de Nederlandse hockeysters Argentinië versloegen in de kwartfinales. ,,Velen hebben haar dat niet vergeven.’’
Ook in de Argentijnse media wordt veel teruggekeken naar eerdere ontmoetingen tussen Nederland en Argentinië, zoals die in 1998 (2-1 Oranje) en 2014, toen de Zuid-Amerikanen na strafschoppen wonnen. Maxi Rodriguez, de maker van de winnende penalty toen, spreekt van ‘een onvergetelijke herinnering na een heel lange wandeling naar de stip'.
Nederland - Argentinië staat voor vrijdagavond om 20.00 uur op het programma.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Praat mee.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen respectvolle reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een gesprek willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Naast Messi en Mbappé vallen ook Enzo Fernandez en Emiliano Martinez in de prijzen na WK-finale
Lionel Messi is verkozen tot beste speler op het WK 2022 in Qatar, waar hij met Argentinië de wereldtitel pakte in een zinderende finale tegen Frankrijk. -
Met video1
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUM
Wie vermoedde dat WK-winst van Messi was gescript, hoefde alleen maar te kijken naar wat er gebeurde
Op een weergaloze voetbalavond voltooide Lionel Messi in Doha zijn WK-droom, na 120 meeslepende minuten én strafschoppen tegen Frankrijk. Een scenario zoals je dat uittekent in een filmscript, maar het gebeurde allemaal echt. Verslag van de spectaculairste WK-finale ooit. -
Voorzitter spelersvakbond Levchenko: ‘FIFA negeert voetballers en hun belangen’
De Nederlandse vakbond voor profvoetballers, de VVCS, vindt dat de wereldbond FIFA de belangen van de spelers negeert. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko in een reactie op de hervormingen van de speelkalender die FIFA-voorzitter Gianni Infantino vrijdag aankondigde.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
Met video
Miljoenen dolgelukkige fans vieren in Buenos Aires, Rosario, Barcelona en Napels wereldtitel van Argentinië
Argentinië werd in de zinderende WK-finale tegen Frankrijk gesteund door zo'n 60.000 fans in het Lusail Stadion in Qatar, maar er bleven er ook 47 miljoen achter in eigen land. Daar vierden zij de derde wereldtitel na die van 1978 in Buenos Aires en van 1986 in Mexico-City. -
Gareth Southgate maakt contract bij Engeland ‘gewoon’ af
Gareth Southgate blijft toch gewoon ook de komende twee jaar bondscoach van Engeland. De 52-jarige oud-speler van Crystal Palace, Aston Villa en Middlesbrough liet na de uitschakeling op het WK in Qatar, in de kwartfinale tegen Frankrijk, te twijfelen over zijn doorlopende contact tot en met Kerstmis 2024.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer