Kylian Mbappé (23) treedt met hattrick in voetsporen Geoff Hurst en is nu topscorer aller tijden in WK-finales
Met twee doelpunten in 97 seconden zette Kylian Mbappé de WK-finale tegen Argentinië compleet op zijn kop. De 23-jarige Fransman hielp zijn land uit kansloos geachte positie terug in de wedstrijd en maakte in de verlenging zijn hattrick compleet, waardoor hij in de voetsporen trad van enkele grootheden.
Mbappé was lange tijd onzichtbaar in de finale, maar schoot Frankrijk vanaf de penaltystip terug in de wedstrijd en tekende anderhalve minuut later al voor de gelijkmaker. Mbappé werd zodoende de eerste speler met twee goals in een WK-finale sinds Ronaldo in 2002. De oud-spits van PSV schoot Brazilië destijds naar een 0-2 overwinning op Duitsland.
Daar bleef het echter niet bij voor de pijlsnelle aanvaller van Paris Saint-Germain. Nadat Lionel Messi in de verlenging voor de 3-2 had gezorgd, mocht Mbappé kort voor tijd opnieuw aanleggen vanaf elf meter. De Fransman schoot overtuigend raak en completeerde zijn hattrick. Mbappé werd de eerste finalist met een hattrick sinds Geoff Hurst in 1966.
Gelukwensen Hurst
De 81-jarige Hurst bracht Mbappé nog voor de strafschoppenserie via Twitter zijn gelukwensen over. ‘Mijn felicitaties voor Mbappé, wat er ook gebeurt. Ik heb er lang van mogen genieten’, luidde de tweet van Hurst, verwijzend naar de 56 jaar dat hij als enige voetballer een hattrick in een WK-finale op zijn naam had staan.
Mbappé staat op zijn 23ste al voor de tweede keer in de finale van het wereldkampioenschap. Vier jaar geleden was hij trefzeker in de gewonnen finale tegen Kroatië. Dankzij zijn hattrick tegen Argentinië is Mbappé nu in zijn eentje topscorer in WK-finales. Met vier doelpunten in de eindstrijd staat hij nu boven Zinédine Zidane, Vavá, Hurst en Pelé.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bondscoach Argentinië vol vertrouwen naar WK-finale: ‘We weten waar we Frankrijk pijn kunnen doen’
Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de WK-finale tegen Frankrijk. ,,Mijn spelers zijn in topvorm”, zei Scaloni op de afsluitende persconferentie voor de eindstrijd van zondag in het Lusail-stadion. -
WK voetbal 2022 | Zo werd Argentinië wereldkampioen
Argentinië heeft voor de derde keer de wereldtitel voetbal gewonnen. De ploeg nam na een zinderende finale in Qatar met een gelijke stand na de reguliere speeltijd (2-2) en de verlenging (3-3) de strafschoppen beter dan titelverdediger Frankrijk. Kylian Mbappé scoorde driemaal voor de Fransen. Lionel Messi maakte twee doelpunten voor Argentinië. De sterspelers van beide ploegen waren ook succesvol in de strafschoppenserie. De Argentijnen benutten alle strafschoppen. Kingsley Coman en Aurélien Tchouaméni misten voor de Fransen. -
Franse president Emmanuel Macron troost treurende Kylian Mbappé na nederlaag in WK-finale
De Franse president Emmanuel Macron heeft Kylian Mbappé na afloop van de verloren WK-finale tegen Argentinië een hart onder de riem gestoken. De 23-jarige steraanvaller kon zijn ploeg ondanks een hattrick niet behoeden voor een nederlaag: Frankrijk verloor na strafschoppen. -
2
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’
-
‘Hoe je een van de meest historische foto’s ooit kunt verpesten’: emir drapeert Messi in Qatarees gewaad
Opvallend moment gisteren tijdens de uitreiking van de Wereldbeker. Lionel Messi kreeg op het podium van de emir een traditioneel Qatarees gewaad aan, vlak voor hij de trofee de lucht in zou houden. Qatar en de FIFA oogsten bij analisten en fans op sociale media bakken kritiek voor de actie. ,,Je pakt een heel groot moment af van de speler", vond de Duitse ex-voetballer Bastian Schweinsteiger. -
-
-
Lionel Messi troeft met WK-foto Cristiano Ronaldo en ‘record-ei’ af, nooit kreeg een Insta-post zoveel likes
Lionel Messi breekt ook buiten de lijnen records. De foto die de Argentijnse wereldkampioen op Instagram plaatste met de wereldbeker, is sinds dinsdagochtend de meest gelikete ooit op het sociale medium. Rond vier uur vanmiddag hadden al bijna 62 miljoen gebruikers aangegeven de foto leuk te vinden. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.