Woedende oud-spits Samuel Eto’o biedt excuses aan na aanval op vlogger: ‘Verloor mijn zelfbeheersing’
met videoSamuel Eto’o is in Qatar om het WK te promoten, maar de voormalige aanvaller uit Kameroen liet zich gisteravond bepaald niet van zijn beste kant zien. Na afloop van het duel in de achtste finales tussen Brazilië en Zuid-Korea (4-1) werkte hij een man hardhandig tegen de grond.
Beelden van het incident zijn naar buiten gebracht door de krant La Opinión, een Spaanstalig dagblad in Californië. De 41-jarige Eto’o, tegenwoordig voorzitter van de voetbalbond van Kameroen, lijkt op het parkeerterrein bij Stadion 974 op de foto te gaan met een aantal fans. Vervolgens verschijnt er een man met filmcamera, de Algerijnse vlogger Said Mamouni (Sadouni SM), die iets zegt tegen de oud-spits van onder meer Inter en FC Barcelona.
Na een korte onderbreking zoekt Eto’o de man weer op om hem te lijf te gaan. In eerste instantie wordt hij nog tegengehouden, maar vervolgens gaat het helemaal mis. Eto’o geeft zijn telefoon af en stormt af op de man, wiens camera net is afgepakt. De man wordt vervolgens met een rake trap snoeihard tegen de grond gewerkt door de ex-voetballer. Wonder boven wonder kan de man weer opstaan en zelf weglopen.
Volgens La Opinión werd Eto’o direct door verslaggevers gevraagd wat er was gebeurd, maar was hij niet in staat antwoord te geven.
Kameroen plaatste zich met een zege op Algerije voor het WK. De Gambiaanse scheidsrechter Bakary Gassama, die ook Nederland - Qatar floot, kwam na het beslissende duel flink onder vuur te liggen omdat hij een doelpunt van Kameroen onterecht zou hebben goedgekeurd. Volgens sommige media zouden de vragen van de vlogger aan Eto’o over die wedstrijd zijn gegaan.
Eto’o biedt excuses aan
Eto’o, tevens aanwezig in Qatar als ambassadeur van het WK, liet in een verklaring weten dat hij betrokken was geweest bij een “gewelddadige woordenwisseling” en bood excuses aan voor “het verliezen van mijn zelfbeheersing en het reageren op een manier die niet bij me past”. De excuses waren niet gericht aan de Algerijn, die geen ernstige verwondingen overhield aan de aanval.
Eto’o zegt al langer lastig te worden gevallen door Algerijnse voetbalfans, met name sinds Kameroen dit voorjaar Algerije versloeg in een door incidenten omgeven play-off om een WK-ticket. ,,Ik beloof me te blijven verzetten tegen de niet aflatende provocatie en dagelijkse pesterijen van sommige Algerijnse supporters”, liet hij in Qatar weten. ,,Ik ben het doelwit geweest van beledigingen en beschuldigingen van vals spelen zonder enig bewijs.”
Reactie Said Mamouni
Het slachtoffer, Said Mamouni, nam na het incident een videoboodschap op. ,,Ik kreeg vandaag ruzie met Samuel Eto’o”, vertelt hij volgens HLN. ,,De persoon die bij hem was, vernietigde mijn camera. Ik was aan het filmen en vroeg hem iets over scheidsrechter Bakary Gassama. Ik vroeg hem of hij hem had omgekocht. Eto’o werd kwaad en sloeg me. Hij vernielde de camera waarmee ik hem filmde. Ik ben nog steeds in het politiebureau, ik heb rechten.”
,,Deel deze video met iedereen die je kent. Ik weet dat Qatar een rechtsstaat is en dat ze mijn kant zullen kiezen. Ik zou graag willen dat u solidair bent met mij tijdens deze zaak. Wij komen uit Algerije en hij heeft ons dit aangedaan. Hij raakte me op mijn borst en kin. Ik heb veel last aan mijn wang. Mensen die me kennen, maak je geen zorgen over de gebeurtenissen van vandaag.”
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wat de erfenis van ‘Qatar’ zou moeten opleveren, is vooral de garantie dat het nooit meer gebeurt
Het WK in Qatar eindigde met een meeslepende Messi-finale, na vier weken voetballen en twaalf jaar van controverse. Sjoerd Mossou verbaasde zich een toernooi lang over het meest krankzinnige sportevenement ooit. Maar wat heeft dit WK in breder perspectief gekost – en nog complexer wellicht: wat was het eigenlijk waard? -
PREMIUM
Column Willem van Hanegem | Het was voor FIFA en Qatar heel belangrijk dat Lionel Messi hier zijn wereldtitel pakte
Columnist Willem van Hanegem heeft genoten van de ‘spetterende WK-finale’ tussen Argentinië en Frankrijk, die werd gewonnen door de Zuid-Amerikanen. ,,En dat maakt toch dat je het maandag jammer vindt dat het weer is afgelopen.’’ -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
met Video
Lionel Messi’s missie volbracht: Argentinië wereldkampioen na krankzinnige finale
In één van de mooiste finales ooit moesten strafschoppen aanwijzen wie de wereldtitel zou pakken in Qatar. De Argentijnen wonnen de serie (4-2) met Montiel die de beslissende penalty achter Lloris mikte, nadat het na 120 minuten spektakel 3-3 stond. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
Louis van Gaal heeft gezelschap van omstreden doelman Emiliano Martínez op lichaam Argentijn
Emiliano Martínez mag de laatste weken met zijn acties dan voor de nodige controverse zorgen, populair is de Argentijnse doelman zeker. De man die in de gewonnen strafschoppenreeks van de WK-finale tegen Frankrijk uitgroeide tot held van de natie is in zijn meest opmerkelijke pose vereeuwigd op het lichaam van een fan. -
-
-
Oranje passeert Italië en Spanje op wereldranglijst, Marokko maakt reuzensprong na succesvol WK
Het Nederlands elftal heeft na het WK in Qatar twee plekken winst geboekt op de wereldranglijst. Oranje ging Italië en Spanje voorbij en staat nu op de zesde plaats. Het is de hoogste positie van het Nederlands elftal sinds de zomer van 2015. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?