‘Zilveren’ Fransen door tienduizenden fans gehuldigd in Parijs: ‘We hebben veel tegenslagen gehad’
Met videoDe Franse voetbalploeg heeft vanavond een warm onthaal gekregen van duizenden fans in hartje Parijs. De wereldkampioen van 2018, die zondag in een heroïsche finale van het WK in Qatar na strafschoppen werd onttroond door Argentinië, liet zich toejuichen door een menigte op de Place de la Concorde.
De selectie van bondscoach Didier Deschamps landde om 20.00 uur op het vliegveld van de Franse hoofdstad en stapte vervolgens in een touringcar die de spelers afzette bij Hotel de Crillon. Vanaf het balkon zwaaiden topscorer Kylian Mbappé, doelman Hugo Lloris en de andere spelers naar de fans. Volgens schattingen waren zo’n 10.000 tot 20.000 mensen verzameld op het plein, al waren er ook Franse media die spraken over bijna 50.000 fans.
Er werd vuurwerk afgestoken, met de Franse vlag gezwaaid en ‘Allez Les Bleus’ gescandeerd. Ook zongen de fans het volkslied toen de voetballers zich vertoonden. Het gejuich en applaus klonken het luidst voor Mbappé, de topscorer van het WK met acht doelpunten.
,,We willen de Franse fans bedanken voor hun steun”, nam bondscoach Deschamps het woord. ,,We hebben enorme emoties gedeeld en de nederlaag van gisteren doet uiteraard pijn, maar we mogen niet vergeten dat deze groep veel tegenslagen heeft gehad. Voor mijn spelers is het erg belangrijk om dit publiek te begroeten.”
Voor aanvoerder Lloris bood de aanwezigheid van de fans toch wat troost. ,,Erkenning is belangrijk, ook al wilden we hier met de beker staan. Het was stil tijdens de terugreis, maar we zijn ook trots. We hebben veerkracht getoond en zijn een groep gebleven.”
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voorzitter spelersvakbond Levchenko: ‘FIFA negeert voetballers en hun belangen’
De Nederlandse vakbond voor profvoetballers, de VVCS, vindt dat de wereldbond FIFA de belangen van de spelers negeert. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko in een reactie op de hervormingen van de speelkalender die FIFA-voorzitter Gianni Infantino vrijdag aankondigde. -
PREMIUM
Wat de erfenis van ‘Qatar’ zou moeten opleveren, is vooral de garantie dat het nooit meer gebeurt
Het WK in Qatar eindigde met een meeslepende Messi-finale, na vier weken voetballen en twaalf jaar van controverse. Sjoerd Mossou verbaasde zich een toernooi lang over het meest krankzinnige sportevenement ooit. Maar wat heeft dit WK in breder perspectief gekost – en nog complexer wellicht: wat was het eigenlijk waard? -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
WK Voetbalpodcast | ‘Het hele stadion zal tegen Frankrijk zijn, maar die spelers zijn gehaaid’
Het is de dag van de WK finale 2022 in Qatar. Die van Lionel Messi tegen Kylian Mbappé. Pakt Messi dan toch nog zijn eerste wereldtitel? Of presteert Frankrijk het om twee wereldkampioenschappen op een rij te winnen? In de AD Voetbalpodcast blikt Etienne Verhoeff met Mikos Gouka vooruit op het slotstuk van het WK 2022. -
Zoon van Agüero en kleinzoon van Maradona viert wereldtitel met peetvader Messi: ‘Ik ben blij je zo gelukkig te zien’
Sergio Agüero (34) moest een jaar geleden abrupt stoppen met voetbal door zijn hartproblemen, maar viert het feest na de Argentijnse wereldtitel uitbundig mee. Samen met zijn zoon Benjamin Agüero (13) was hij de afgelopen vier weken in Qatar. Na de gewonnen WK-finale in het Lusail Stadium ging Benjamin op de foto met Lionel Messi, zijn peetvader.
-
Met video
Panenka: ‘Inmiddels is Cody Gakpo 20 miljoen meer waard’
In deze aflevering van Panenka, de dag na de wedstrijd van Nederland, bespreken Hidde van Warmerdam en Sjoerd Mossou alles wat er gebeurt binnen en buiten Qatar. -
-
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.