Munt Hypotheken opnieuw als beste geldverstrekker uit de bus
Munt Hypotheken is in 2020 door onafhankelijke financieel adviseurs opnieuw uitgeroepen tot beste geldverstrekker van het jaar. Dat blijkt uit een enquête die de Nationale Hypotheekbond heeft laten uitvoeren. Munt wordt de laatste jaren onder meer geroemd om de soepele aflosvoorwaarden.
Delen per e-mail
De nummer twee op de lijst van alle 39 hypotheekverstrekkers in Nederland is Florius en nummer drie is a.s.r. De geldverstrekkers zijn door 359 onafhankelijke adviseurs beoordeeld op tevredenheidsaspecten zoals beheer, het faciliteren van nazorg, klachtafhandeling, rente- en aflosmogelijkheden, innovatie in producten, dienstverlening en duidelijkheid in communicatie.
Munt Hypotheken werd voor de vierde keer in vijf jaar als beste beoordeeld, vooral vanwege het snelle aanvraag- en acceptatieproces, de mogelijkheden op het gebied van rente en aflossen en duidelijke communicatie. Hoewel huizenkopers misschien vooral naar het rentepercentage kijken, spelen dergelijke diensten altijd een rol in het hypotheekadvies.
Automatische renteverlaging
,,Er zijn natuurlijk meer goede hypotheekverstrekkers, maar dat Munt er het beste uitkomt, is niet verrassend”, zegt Marga Lankreijer-Kos van vergelijkingssite Independer. ,,Ze luisteren goed naar wat klanten willen en waren bijvoorbeeld de eerste die automatisch de rente verlaagden als je als op een nieuw risiconiveau belandt. Andere partijen hebben dat van ze overgenomen.”
Voorheen was het zo dat je als klant zelf moest bellen om renteverlaging te krijgen nadat je een substantieel deel van de hypotheek had afgelost. Bij sommige banken moet dat nog steeds. ,,Bij Munt Hypotheken kun je ook 100 procent boetevrij aflossen met eigen geld, dat is lang niet overal de standaard”, zegt Lankreijer-Kos.
Munt bestaat sinds 2014 en is binnen een paar jaar opgestoomd tot vierde hypotheekverstrekker van Nederland, met 80.000 klanten. Voor de financiering van huizen wordt geld van pensioenfondsen gebruikt.
Behalve naar hun waardering, vroeg de Nationale Hypotheekbond de deelnemende adviseurs ook naar aspecten waarop geldverstrekkers verbetering kunnen laten zien. De belangrijkste daarvan zijn kortere doorlooptijden van de dossiers, de bereikbaarheid en de mogelijkheden voor maatwerk.
Meer weten over de vaste woonlasten? Luister de podcast Onder de Pannen op je favoriete podcastapp, of kijk de afleveringen hieronder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huis dat 30 centimeter te dicht op erfgrens staat mag blijven: ‘Afbreken niet in verhouding tot overlast’
Dertig centimeter van een huis afhalen omdat het te dicht op het huis van de buren gebouwd is? Dat gaat de bezwarencommissie van de gemeente Olst-Wijhe toch echt te ver. ,,De overtreding is dusdanig beperkt dat het niet redelijk is om te gaan handhaven.’’ -
Huizenprijzen stijgen het meest in twee jaar tijd
De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in januari het meest gestegen in twee jaar tijd. Het aantal jonge kopers (tot 35 jaar) was met 68 procent ongekend hoog dankzij de afschaffing van de overdrachtsbelasting. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. -
PREMIUM
Deze Brabantse villa met ‘hoog James Bond-gehalte’ staat te koop voor 11 miljoen euro
Een van de allergrootste en meest prestigieuze villa’s van Brabant komt op de markt. Het pand in Uden, dat ooit van de gevallen vastgoedmagnaat Roger Lips was, moet 11 miljoen euro gaan kosten. ,,Wij zijn echt wel wat gewend qua dure huizen, maar dit is echt iets heel bijzonders.’’ -
PREMIUMBinnen&Buiten
Terry en Dieuwke van Strien verkopen hoekwoning voor muzikale koper: ‘Was van bekende jazzpianist’
Terry Knight en Dieuwke van Strien verkopen hun benedenwoning aan de Heelsumstraat in Den Haag. De twee fanatieke jazzmuzikanten zijn hun huidige muziekkelder ontgroeid. ,,In het nieuwe huis maken we een grote studio waar we met een hele bigband kunnen spelen.” Wij gingen bij hen langs voor de rubriek Binnen&Buiten. -
PREMIUM
Ouderen verruilen huis graag voor appartement, maar eerste stap is lastig: ‘Nachten wakker gelegen’
Dat Wil (83) en Jan (84) Tuinenburg na 33 jaar hun (inmiddels te grote) eengezinswoning zouden verlaten, hadden ze nooit gedacht. Nu zijn ze maar wat blij dat ze de stap naar een kleinere huurwoning hebben gemaakt.
-
Dit verandert er in de kosten voor huizenkopers en -bezitters in 2021
Tot grote verbazing van bijna iedereen die verstand heeft van de woningmarkt, bleef de vraag naar koophuizen midden in de coronacrisis onverminderd groot. Het kabinet sleutelt aan de belastingen in 2021. Ook subsidies voor verduurzaming van eigen woningen gaan veranderen. De belangrijkste zaken op een rij. -
VIDEO
Waarom de huizenprijzen in 2021 gaan dalen/stijgen
Al sinds het begin van de coronacrisis wordt vooruitgekeken op een mogelijke daling van de huizenprijzen en huurprijzen, nadat woningen jarenlang fors duurder zijn geworden. Gaat de klap nog komen, of blijft hij uit? -
'Huizenprijzen zullen later dit jaar licht dalen'
De huizenprijzen gaan toch echt een keer licht dalen, denken economen van ING. De kenners van de bank verwachten ook dat het woningtekort in Nederland dit jaar wat af zal nemen.