Commotie over vlog Bellinga’s na wijnproeverij met hele gezin: ‘Zijn deze kinderen niet dronken?’
Volgens het tv-programma Shownieuws is commotie ontstaan over een video van de populaire vlogfamilie Bellinga. Het gezin, dat jarenlang in Zwolle woonde, deed op vakantie in Duitsland een wijnproeverij met de hele familie. ,,Dit is echt het voorbeeld van hoe het niet moet”, vindt Vanessa van Cartier.
Mocht je de Bellinga’s niet kennen: het Zwolse vloggezin is met bijna 600.000 abonnees razend populair op YouTube. In de vlogs laten ze vooral hun dagelijkse leven zien. Vorig jaar verhuisde het gezin van Zwolle naar een villa in Raalte. Ouders Fara en Daniël wonen er samen met hun kinderen Luan, Lucilla, Luxy en Lucius.
Wijnproeverij in Duitsland
In een van de nieuwste video’s doet de familie een wijnproeverij in Duitsland, met het hele gezin. In de video is te zien dat de kinderen telkens nipjes van verschillende wijnen krijgen. De beelden zorgen voor verbazing en kritische reacties bij de gasten en deskundigen van het SBS6-programma Shownieuws. ,,Dit is echt het voorbeeld van hoe het niet moet, in mijn ogen”, zegt Vanessa Van Cartier in de uitzending van 29 juli.
Ook Iris van Lunenburg is kritisch. ,,Ik deed wel vaker wijnreisjes, ook naar Duitsland, maar dat was alleen met volwassenen. Normaal hoor je je wijn ook uit te spugen… Zijn deze kinderen niet dronken op een gegeven moment?” Bart Ettekoven, hoofdredacteur van Weekend, is eveneens verbaasd. ,,De moeder lijkt te realiseren dat dit eigenlijk niet kan. Ik hoor haar nog zeggen dat het slecht voor de hersenen is. Maar uiteindelijk doen ze het wel. En nog een slok, en nog een slok. De kinderen blijven maar roepen dat ze het niet lekker vinden.”
‘Doe dat niet’
Ook neuropsycholoog Erik Scherder is kritisch over het geven van een nipje alcohol bij kinderen, zo vertelt hij in het tv-programma. ,,Je verhoogt daarmee uiteindelijk toch de risico’s om later meer te drinken dan goed voor je is.” Volgens Scherder zijn de kinderhersenen ook nog volop in ontwikkeling. ,,Tot 30 jaar. Dus doe dat niet.”
De vlogfamilie was bij Shownieuws niet bereikbaar voor commentaar. De video, met daarin de wijnproeverij, is hieronder te zien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Op zoek naar een uitje in de regio? Check hier onze tips dit weekend!
Ben jij op zoek naar een gezellige, bijzondere of spannende culturele activiteit? De Stentor zet elke week een aantal tips voor je op een rij! Benieuwd naar de mogelijkheden voor de komende dagen? Check onze tips hieronder. -
Jaarlijkse strijd om jeu-de-bouleswisselbeker barst morgen weer los tijdens Peperbustoernooi in Zwolle
Ruim zestig deelnemers strijden morgen, vrijdag 6 augustus, om de wisselbeker tijdens het jaarlijkse Peperbustoernooi van de Zwolse Jeu de boulesvereniging Het Zuiderboeltje. Spelers uit de wijde omtrek komen ervoor naar sportpark De Marslanden. -
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben? -
Welke Zwolse vrijwilligersorganisaties verdienen dit jaar de Waarderingsprijs van de provincie Overijssel?
Ook dit jaar worden de Overijsselse vrijwilligersprijzen uitgereikt en mag ZwolleDoet! drie organisaties, initiatieven of vrijwilligersgroepen in de gemeente Zwolle verrassen met de Waarderingsprijs. -
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen.
-
Deze spullen moet je uit je geparkeerde auto halen tijdens de hitte
De zon schijnt deze zomer weer op volle kracht en daar moeten we in de auto rekening mee houden. Sommige spullen kan je maar beter uit je geparkeerde auto halen, want ze kunnen voor problemen zorgen. -
PREMIUM
Buitenlandse therapie voor long covidpatiënt (nog) taboe voor ziekenhuizen Oost-Nederland
Zuurstoftherapie? Bloed filteren? In het buitenland kunnen patiënten met langdurige coronaklachten voor deze behandeling terecht in de hoop van hun klachten af te komen. Ziekenhuizen in Oost-Nederland bieden deze therapieën niet aan. „Er is geen wetenschappelijk bewijs dat dit werkt”, zegt woordvoerder Susanne Immink van Gelre ziekenhuizen. -
PREMIUMmet video
Bauke Vermaas uit Zwolle gaat met Wielerpoëzie het land door
Fietsen deed ze al langer, nu speelt Bauke Vermaas uit Zwolle ook met woorden om de koers in taal te vatten. Met collega Veronique Rap heeft ze Wielerpoëzie gelanceerd, waarmee het duo het land overspoelt met gedichten. Schrijven over sport, maar ook als reflectie op het leven.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer